آموزش درست کردن ترافل دست ساز بادام زمینی

وبوتو
22 شهریور, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
ترافل دست ساز بادام زمینی

آموزش درست کردن ترافل دست ساز بادام زمینی

در این مطلب از سری مطالب آموزشی چوکوچاملی، قصد داریم تا روش درست کردن ترافل دست ساز بادام زمینی را آموزش دهیم. همچنین در ادامه نیز ویدئویی از نحوه درست کردن این Peanut Truffle قرار می دهیم. با ما همراه باشید… .

روش درست کردن Peanut Truffle

برای درست کردن ترافل دست ساز بادام زمینی به یکسری مواد اولیه نیاز از است که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم:

مواد مورد نیاز:

300 گرم بادام زمینی
100 گرم شکلات سفید
200 گرم شکلات
130 گرم خاک قند
نمک به مقدار لازم
روغن نارگیل یک قاشق غذاخوری
ویفر بدون طعم به مقدار لازم

روش کار:

برای درست کردن ترافل دست ساز بادام زمینی، در اولین قدم مقداری ویفر بدون طعم را در داخل میکسر ریخته و خرد می کنیم. در مرحله بعدی، 300 گرم بادام زمینی را داخل میکسر ریخته و یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل به آن اضافه کرده و میکسر را روشن می کنیم تابادام زمینی ها به حالت خمیر شکل در بیایند. در قدم بعدی، 100 گرم شکلات سفید را به روش بن ماری ذوب کرده و پس از برداشتن آن از روی شعله، بادام زمینی میکس شده را به شکلات سفید اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن آن ها با یکدیگر می کنیم. حالا مقدار کمی نمک را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و مجدد شروع به هم زدن مواد می کنیم. در گام بعدی، 130 گرم خاک قند را کم کم به ترکیبات اضافه می کنیم و ترکیب کردن مواد با یکدیگر ادامه می دهیم. ترکیب اصلی ترافل دست ساز بادام زمینی ما آماده شده و بر روی ظرف آن سلیفونی کشیده و به مدت یک ساعت اجازه می دهیم تا استراحت کند.

در این مرحله، 200 گرم شکلات را به روش بن ماری ذوب می کنیم تا روکش ترافل ها آماده شود. پس از گذشت یک ساعت، حالا مقداری از مواد را برداشته و با دست گرد کرده و ابتدا ترافل را داخل ویفر خرد شده انداخته و غلت می دهیم و سپس ترافل را داخل شکلات ذوب شده می اندازیم و تمام سطح آن را با شکلات می پوشانیم. حالا ترافل ها را بر روی کاغذ روغنی قرار داده و به مدت یک ساعت به یخچال منتقل می کنیم، پس از خارج کردن ترافل ها از یخچال می توانید آن ها را میل کنید.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.