آموزش درست کردن شکلات پسته ای

وبوتو
25 اردیبهشت, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات پسته ای

آموزش درست کردن شکلات پسته ای

قبلا در این قسمت به آموزش درست کردن شکلات گردویی پرداخته بودیم. در این بخش قصد داریم یک شکلات کاکائویی بسیار جذاب و شکیل با ترکیب پسته را آموزش دهیم. شکلات هایی که با آجیل  و خشکبار مخلوط شده باشند بهترین گزینه به جای هله هوله های صنعتی برای کودکان  می باشد. در این بخش طرز تهیه شکلات پسته ای را آموزش داده ایم. با چوکوچاملی همراه باشید.

اگر کودک شما از خوردن آجیل فراری است و تنها به دنیال خوردن شکلات است، بهترین راه درست کردن شکلات دست ساز است که بهتر است این شکلات آجیلی باشد. در ادامه این بخش به آموزش درست کردن شکلات پسته ای پرداخته ایم.

مواد مورد نیاز

بیسکویت با طعم شکلات 220 گرم
175 گرم کره
یک سوم پیمانه پودر نارگیل
یک چهارم پیمانه پودر کاکائو
یک چهارم پیمانه مغز پسته
نصف پیمانه شکر
دویست گرم شکلات تلخ
یک تخم مرغ
یک قاشق غذاخوری شیره

طرز تهیه

گام اول

اگر قصد دارید خوراکی سالم تری داشته باشید بهتر است خودتان شکلات دستساز یا شکلات تلخ درست کنید. ابتدا شکلات های تلخ را کاملا خرد کنید. کره ها را تکه تکه کنید و بیسکویت ها را نیز به خوبی خرد کنید.

گام دوم

برای درست کردن شکلات پسته ای  ابتدا یک ظرف مستطيلی با اندازه حدودا 25 در 16 بردارید و سطح داخلی آن را کاملا چرب کنید. حالا کف ظرف مستطیلی خود را به طور کامل با کاغذ مخصوص شیرینی پزی پوشش دهید. دقت کنید، کاغذ دو سانت از بالای ظرف اضافه بیاید.

گام سوم

در مرحله بعدی تهیه این شکلات دست ساز پسته ای، 125 گرم کره  به همراه یک قاشق شیره طلایی و صد گرم شکلات را داخل شیرجوش بریزید و شیر جوش را روی حرارت با شعله ملایم بگذارید. در این مرحله عجله نکنید و شعله را زیاد نکنید، مواد را هم بزنید و حدود چهار دقیقه منتظر باشید تا به خوبی پخته و یکنواخت شود.

گام چهارم

در طرفی دیگر برای درست کردن شکلات پسته ای مابقی مواد، پودر نارگیل، بیسکویت، پودر کاکائو، شکر و پسته ها را داخل ظرفی بریزید و هم بزنید تا بخوبی مخلوط شوند. به این مخلوط، شکلات هایی که در مرحله سوم از تهیه شکلات دستساز پسته ای  آماده کرده بودید، بیفزایید. همه مواد را کاملا هم بزنید. در نهایت تمام مواد را در با پشت چنگال در سینی پخش کنید و روی ظرف را بپوشانید و داخل فریزر قرار دهید.

گام نهایی

مابقی شکلات و کره را با روش بن ماری آب کنید و بخوبی هم بزنید تا یکدست شود. حالا تمام شکلات های آب شده را روی شیرینی هایی که داخل فریزر بودند بریزید و دوباره حدود دو ساعت داخل فریزر بگذارید. حالا شکلات پسته ای را خارج کنید و با یک چاقوی داغ برش دهید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.