روش درست کردن ترافل دست ساز پسته ای با روکش شکلاتی

وبوتو
29 مهر, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
ترافل دست ساز پسته روکش شکلاتی

روش درست کردن ترافل دست ساز پسته ای با روکش شکلاتی

در این مطلب از سری مطالب آموزش چوکوچاملی قصد داریم تا طرز تهیه ترافل دست ساز پسته ای با روکش شکلاتی را آموزش دهیم. با ما همراه باشید… .

طرز تهیه ترافل پسته ای

برای درست کردن ترافل دست ساز پسته ای با روکش شکلاتی به یکسری مواد اولیه نیاز است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

مواد لازم:

1 قوطی شیر عسل
1 قاشق غذاخوری کره
پودر پسته 30 گرم
رنگ خوراکی
100 گرم شکلات تخته ای تلخ

روش کار:

برای درست کردن این ترافل، ابتدا ظرفی را آماده کرده و یک قوطی شیر عسل و یک قاشق غذاخوری کره و مقداری رنگ خوراکی سبز رنگ را اضافه کرده و ظرف را بر روی شعله قرار داده و شروع به ترکیب کردن مواد می کنیم. حرارت شعله نباید زیاد باشد. پس از آنکه مواد کاملا ترکیب شدند، حالا نوبت به 30 گرم پودر پسته می رسد که آن را به داخل ظرف اضافه کرده و مخلوط کردن را ادامه می دهیم.

حالا مواد را به یک ظرف دیگری منتقل کرده و روی آن را با سلیفون پوشانده و اجازه می دهیم تا کاملا خنک شود. پس از خنک شدن مواد، حالا مقدار از آن را برداشته و با دست کاملا گرد می کنیم. ظرفی حاوی پودر پسته ای را آماده کرده و ترافل را داخل آن انداخته و غلت می دهیم تا تمام سطح آن با پسته پوشیده شود.

حالا 100 گرم شکلات تخته ای تلخ را ذوب کرده و توپ های ترافل را داخل آن انداخته تا تمام سطح آن به شکلات آعشته شود. برای تزئین هم می توان از مقداری پودر پسته و پسته خرد شده استفاده کرد. ترافل دست ساز پسته ای با روکش شکلاتی ما آماده شده است.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.