یادداشت‌های یک زن خانه‌دار؛ این داستان طرز تهیه شکلات لاکچری

وبوتو
16 فروردین, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
طرز تهیه شکلات لاکچری

برای سال نو همه چیز آماده بود. همه جا از تمیزی برق می‌زد و ماهی قرمز توی تنگ برای خودش سرخوشانه می‌رقصید. دوست داشتم امسال با چیزی متفاوت از میهمانان عزیزم پذیرایی کنم. دلم می‌خواست به آن‌ها نشان بدهم که چقدر برایم اهمیت دارند. پس به این نتیجه رسیدم که شیرینی و شکلات را با دست‌های خودم آماده کنم. دوست داشتم یک خوراکی خوشمزه و لاکچری روی میز پذیرایی بگذارم. چون وقت زیادی نداشتم از درست کردن شیرینی منصرف شدم و به دنبال طرز تهیه شکلات لاکچری، اینترنت را زیر و رو کردم. تا بالاخره به دستور زیر رسیدم و دیدم که ظاهرا ایده بدی نیست که این آموزش شکلات لاکچری خوشمزه را با شما هم تقسیم کنم.

ترافل یکی از دوست‌داشتنی‌ترین شکلات‌های دنیاست که به خاطر قیمت نسبتا بالای آن، جز شکلات‌های شیک و لاکچری هم حساب می‌شود. اما با صرف کمترین هزینه و زمان، می‌شود به راحتی در خانه این ترافل‌های خوشمزه را آماده کرد.

طرز تهیه شکلات لاکچری؛ برای شروع به چه چیزهایی نیاز داریم؟

در آموزش شکلات های لاکچری که ترافل هم یکی از آن‌هاست؛ آمده است که شکلات و خامه غلیظ مواد اصلی تشکیل‌دهنده‌ی ترافل هستند. با این‌حال با دست بردن در دستور طرز تهیه شکلات های لاکچری و اضافه کردن چند مورد دیگر به آن می‌شود کمی با مزه‌ها بازی کرد و ترافل خوشمزه‌تری را آماده کرد.

برای خوردن این شکلات‌های خوشمزه آماده‌اید؟ پس با طرز تهیه شکلات لاکچری همراه من باشید.

برای خوردن این شکلات‌های خوشمزه آماده‌اید؟ پس با طرز تهیه شکلات لاکچری همراه من باشید.

1- شکلات خالص: 240 گرم

240 گرم شکلات خالص پایه اصلی ترافل شکلاتی خوشمزه‌ی ماست. در طرز تهیه شکلات لاکچری تاکید شده که حتما از شکلات خالص استفاده کنید و اگر قصد استفاده از چیپس‌های شکلات را دارید؛ بهتر است این کار را انجام ندهید. چیپس‌های شکلات برای استفاده در کوکی عالی هستند، اما برای ساخت ترافل، به کار ما نمی‌آیند.

  • نکته: از شکلات‌های شیری برای ترافل‌های شیرین‌تر و از شکلات تلخ برای ترافل‌هایی بامزه‌ی غلیظ‌تر استفاده می‌کنیم. اگر دوست دارید از شکلات شیری استفاده کنید؛ خامه را به یک دوم فنجان کاهش دهید.

2- خامه سنگین یا خامه غلیظ: دو سوم فنجان

خامه سنگین هم یکی دیگر از پایه‌های اصلی ترافل است. دقت کنید که حتما از خامه سنگین استفاده کنید نه انواع دیگر خامه. چون روی کیفیت و طعم ترافل تاثیر زیادی دارد. پس لطفا به دستور شکلات لاکچری وفادار بمانید و حتما از خامه سنگین استفاده کنید.

3- کره: یک قاشق غذاخوری

یک قاشق غذاخوری کره، با ترافل شما کاری می‌کند که مزه آن را هرگز از یاد نبرید.

4- عصاره وانیل: یک دوم قاشق چای‌خوری

طبق دستور طرز تهیه شکلات لاکچری، عصاره وانیل یک طعم خاص به ترافل شما هدیه می‌کند.

5- موادی برای تزیین ترافل

برای تزیین ترافل می‌توانید از شکلات آب‌شده، شکلات خردشده یا پودرکاکائو استفاده کنید.
  • نکته

نکته مهمی که در طرز تهیه شکلات های لاکچری گفته شده این است که مایه ترافل باید خیلی خیلی غلیظ باشد. پس حتما اندازه‌های دقیق را رعایت کنید.

طرز تهیه شکلات لاکچری خانگی تنها با چند قدم ساده

مرحله‌ی اول

برای ساخت شکلات لاکچری، ابتدا با استفاده از گاز یا مایکروفر خامه غلیظ را گرم کنید.
طرز تهیه شکلات لاکچری تنها در شش مرحله

طرز تهیه شکلات لاکچری تنها در شش مرحله

مرحله‌ی دوم

در مرحله دوم از طرز تهیه شکلات لاکچری، نوبت آن است که خامه غلیظ را روی شکلات‌های خرد شده و کره ریخته و اجازه دهید پنج دقیقه بماند.

 برای کیفیت بهتر ترافل، قبل از ریختن خامه گرم شکلات را خرد کنید.

برای کیفیت بهتر ترافل، قبل از ریختن خامه گرم شکلات را خرد کنید.

مرحله سوم

در این مرحله از طرز تهیه شکلات لاکچری عصاره وانیل را اضافه کرده و همه‌ی مواد را به خوبی با هم مخلوط می‌کنیم تا کره و شکلات کاملا آب شوند.

طبق طرز تهیه شکلات لاکچری باید مواد را  کاملا با هم مخلوط کرد تا غلظت خوبی به‌دست آورند.

طبق طرز تهیه شکلات لاکچری باید مواد را  کاملا با هم مخلوط کرد تا غلظت خوبی به‌دست آورند.

مرحله چهارم

در مرحله چهارم از طرز تهیه شکلات لاکچری، از یک سینی مسطح مثل سینی فر استفاده می‌کنیم. شکلات‌ها را داخل سینی ریخته و روی آن را با یک مشما می‌پوشانیم و به مدت یک الی دو ساعت داخل یخچال می‌گذاریم.

مرحله پنجم

حالا نوبت رول کردن شکلات‌هاست. سایز معمولی ترافل به اندازه دو قاشق چای‌خوری است. اما اگر بخواهیم ترافل بزرگ‌تری داشته باشیم، می‌توانیم به اندازه یک قاشق غذاخوری برای هر ترافل شکلات برداریم. حالا نوبت آن است که شکلات‌ها را رول کنیم و در موادی که دوست داریم بغلتانیم. این مواد می‌تواند شامل پودر کاکائو، کنجد، آجیل خرد شده، شکلات آب شده و یا هر چیزی که با سلیقه شما و طعم شکلات جور در می‌آید، باشد.

رول‌های شکلاتی را در موادی که دوست دارید، بغلتانید.

رول‌های شکلاتی را در موادی که دوست دارید، بغلتانید.

  • هشدار! مراقب چسبندگی ترافل‌ها باشید!

چون ترافل‌ از خامه زیادی درست می‌شود موقع رول کردن به دست‌های ما می‌چسبد. برای اینکه این اتفاق ناخوشایند پیش نیاید می‌توانیم از دستکش استفاده کنیم. راه دیگر این است که کمی پودر کاکائو به دست‌های خود بزنیم. اما همیشه یک فوت کوزه‌گری هم وجود دارد. بهترین راه برای این کار این است که وقتی ترافل‌ها را با قاشق برداشتیم، قبل از رول کردن، آن‌ها را به مدت بیست دقیقه و این بار بدون روکش، روی یک کاغذ پوستی قرار داده و داخل یخچال بگذاریم. با این روش دیگر موقع رول کردن شکلات به دست‌های ما نمی‌چسبد. برای اینکه منظور من را بهتر متوجه شوید، به عکس زیر دقت کنید.

ترفند طلایی برای جلوگیری از چسبندگی ترافل‌ها

ترفند طلایی برای جلوگیری از چسبندگی ترافل‌ها

عیب‌یابی شکلاتی

وقتی مشغول آماده‌کردن شکلات‌های خوشمزه خود هستید؛ ممکن است با مشکلاتی هم روبه‌رو شوید. نگران نباشید من اینجا هستم تا اجازه ندهم هیچ غافلگیری ناخوشایندی برای شما پیش بیاید. در اینجا چند ترفند طلایی را به شما معرفی کنم.

1- ای بابا! شکلاتم آب نمی‌شود!

اصلا نگران نباشید و آرامش خود را حفظ کنید. برای اینکه این مشکل پیش نیاید بهتر است قبل از شروع، شکلات‌ها را کاملا خرد کنیم. همچنین حواس‌مان باشد که خامه کاملا گرم باشد. با این حال اگر باز هم شکلات‌ها کاملا آب نشد می‌توانیم از روش بن ماری استفاده کنیم. یعنی در یک قابلمه آب را گرم کنیم و بعد ظرف شکلات را روی قابلمه بگذاریم تا با بخار و گرمای آب، شکلات هم گرم شود. باید مواظب باشیم که آب در حال جوشیدن نباشد چون در این صورت شکلات ما به جای گرم شدن، پخته می‌شود.

آب کردن شکلات‌ها به روش بن ماری در طرز تهیه شکلات لاکچری

آب کردن شکلات‌ها به روش بن ماری در طرز تهیه شکلات لاکچری

2- مخلوط شکلاتم غلیظ نیست!

احتمالا از شکلات خالص و یا خامه سنگین استفاده نکرده‌اید. با این حال اگر هنوز مواد غلظت کافی نداشتند با یک یا دو ساعت استراحت در یخچال، مشکل حتما حل خواهد شد.

3- پس چرا ترافلم جمع نمی‌شود؟!

در طرز تهیه شکلات لاکچری گفته شده است که اگر ترافل‌تان در حال شل شدن است و خودش را نمی‌گیرد احتمالا به این دلیل است که از خامه خیلی داغ استفاده کرده‌اید.

4- مواد تزئینی به ترافلم نمی‌چسبند.

در این مورد جای نگرانی نیست. فقط لایه بیرونی ترافل شما خشک شده است. برای حل این مشکل فقط کافی‌ست ترافل را با کف دست له کرده و دوباره رول کنید.

بفرمایید! این شما و این ترافل‌های خوشمزه!

بفرمایید! این شما و این ترافل‌های خوشمزه!

چوکوچاملی؛ خالق شکلات‌های لاکچری دست ساز

اگر دوست دارید بیشتر با آموزش شکلات های دست ساز آشنا شوید؛ بهتر است سایت چوکوچاملی را مرتب چک کنید. اینجا سرزمین شکلات‌های دست ساز است. هر چیزی که در مورد این نوع شکلات‌ها را نیاز داشته باشید بدانید، می‌توانید در چوکوچاملی پیدا کنید. علاوه بر آن، اگر هوس خوردن شکلات دست ساز کرده‌اید به‌راحتی می‌توانید از چوکوچاملی سفارش دهید . حتی اگر سوالی داشتید یا خواستید در مورد خرید این شکلات‌ها با کسی مشورت کنید؛ تیم چوکوچاملی در هر ساعتی از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان است. فقط کافی‌ست با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

02122708795

09122704950

شما هم اگر تجربه‌ای از ساخت شکلات لاکچری دارید؛ خوشحال می‌شویم که در قسمت کامنت آن را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

در دمای اتاق 3 الی 4 روز و در یخچال به شرط اینکه در ظرف در بسته باشد تا دو هفته هم می‌توان نگه‌داری کرد.

چون شکلات شیری بافت نرمی دارد و اگر خامه را زیاد بریزیم باعث شل شن ترافل‌ها می‌شود.

نه هر دو اختیاری است اما کره باعث خامه‌ای‌تر و خوشمزه‌تر شدن ترافل می‌شود و وانیل هم طعم و مزه بهتری به ترافل می‌دهد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.