خواص شکلات تلخ برای سلامتی بدن

وبوتو
12 آذر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
خواص شکلات تلخ

خواص شکلات تلخ برای سلامتی بدن

شکلات از دانه های درخت کاکائو فرآوری می شود و این ماده خوراکی از لحاظ غذایی بسیار با ارزش بوده و برای سلامتی بدن بسیار موثر است. در این مطلب قصد داریم تا به خواص شکلات تلخ برای سلامتی بدن بپردازیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

کاهش کلسترول و سلامت قلب و عروق

شکلات تلخ به دلیل دارا بودن اسید اولئیک باعث کاهش کلسترول بدن خون و افزایش کلسترول خوب می شود. آنتی اکسیدان موجود در Dark Chocolate مانع از بسته شدن عروق خونی شده و در صورت بسته شدن عروق خونی، باعث باز شدن آن می شود. همچنین از چسبیدن گلبول های سفید به دیواره رگ های خونی جلوگیری می کند. با توجه به تحقیقات صورت گرفته، مصرف شکلات به صورت هفتگی یا دو بار در هفته خطرات حملات قلبی را به یک سوم کاهش می دهد.

کاهش وزن

بر خلاف آنچه که همه فکر می کنند که شکلات باعث اضافه وزن می شود، اما به کاهش وزن کمک بسیاری می کند. مصرف شکلات باعث ترشح هورمون های مغزی می شود که فرد احساس سیری کند و این خود باعث کاهش مصرف مواد غذایی می شود.

مانع از ابتلا به دیابت

Dark Chocolate ابتلا به دیابت را کاهش می دهد. در نتیجه افراد مبتلا به دیابت می توانند پس از مشورت با پزشک، شکلات تلخ را در رژیم غذایی خود بگنجاند.

سلامت مغز

مصرف شکلات باعث تقویت حافظه می شود. شکلات تلخ سرشار از فلاونوئید بوده و این ماده باعث افزایش خون رسانی به مغز می شود و در نتیجه سلول های مغزی خیلی بهتر تغذیه و تامین می شوند. همچنین بوی شکلات باعث افزایش امواج مغزی تتا که سبب آرامش می شود، خواهد شد. فنیل اتیلامین موجود در شکلات باعث ترشح آندروفین شده و این خود موجب ایجاد حس شادی در فرد می شود.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.