شکلات واقعی یا ریل چیست؟

- هدی سجادی 2020/08/19
شکلات واقعی

شکلات واقعی یا ریل چیست؟

مردم غالبا تمام شکلات های با رنگ تیره و قهوه ای را کاکائو و شکلات می نامند. در حالی که شکلات ریل یا واقعی شکلاتی است که روغن آن از کره کاکائو تهیه شده باشد. در ادامه به شرح جزئیات بیشتر خواهیم پرداخت. با چوکوچاملی همراه باشید… .

آشنایی با شکلات Real

ساختن شکلات همیشه احتیاج به استفاده از روغن دارد. اما روغن استفاده شده می تواند از مرغوب ترین ها باشد و کره کاکائو باشد و یا روغن های جایگزینی مانند پالم. در شکلات ریل از کره کاکائو استفاده می شود که طبیعتا این امر موجب می شود مزه، بو و در کل طعم شکلات بسیار متفاوت و لذیذ تر باشد. کیفیت شکلات واقعی بسیار بالاتر از شکلات های دیگر است که همین امر موجب افزایش قیمت آن نیز می شود.

مصرف شکلات هایی که روغن های پالم و صنعتی دارند نمی تواند به اندازه شکلات واقعی مفید باشد. محصولات شرکت چوکوچاملی تماما دست ساز بوده و از شکلات ریل در تهیه آنها استفاده می شود. شکلات های کمپاند در ترکیب محصولات استفاده نمی شوند.

کره کاکائو

کره کاکائو یکی از بهترین روغن های موجود است. این کره کره که در شکلات ریل استفاده می شود تنها از درخت های کاکائو که در خط استوا هستند موجود و قابل استخراج است و بر همین اساس تنها در چند کشور می توان به بهترین روغن های مذکور دست پیدا کرد. روغن هایی که از دانه کاکائو گرفته می شوند و در ساخت شکلات واقعی استفاده می شوند کره کاکائو نامیده می شوند که بسیار سالم و مغذی می باشند.

تمپرینگ

نکته ای که در رابطه با شکلات واقعی باید ذکر کرد این است که برای استفاده در تزئین کیک ها و یا کارهای دکوری و قالب گیری ها نمی توان شکلات ریل را ذوب کرد. فرآیند تمگرینگ می تواند در راستای رسیدن به این هدف کمک کند. تمپرینگ عملکردی است که طی سرد و گرم کردن شکلات Real و رساندن به دمای مدنظر به کار گرفته می شود.