طرز تهیه شکلات رولی با بادام زمینی

وبوتو
24 مهر, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات رولی با بادام زمینی

طرز تهیه شکلات رولی با بادام زمینی

در این مقاله قصد داریم تا روش درست کردن شکلات رولی با بادام زمینی را آموزش دهیم. برای یادگیری این دسر شکلاتی رولی با چوکوچاملی همراه باشید… .

روش درست کردن دسر شکلاتی رولی

برای درست کردن شکلات رولی با بادام زمینی به مواد اولیه زیر نیاز است:

مواد لازم

250 گرم بادام زمینی
200 گرم بیسکویت
کاکائو 2 قاشق غذاخوری
40 گرم کره
200 گرم شکلات تلخ
کارامل:
160 گرم شکر
30 میلی لیتر آب
120 گرم کره
خامه 70 گرم 33 درصد
روکش:
150 گرم شکلات تلخ
30 گرم شکلات سفید

روش کار:

ابتدا 250 گرم بادام زمینی را در ظرفی ریخته و با گوشت کوب برقی کاملا آن را خرد می کنیم. سپس 200 گرم بیسکوییت را به داخل ظرف حاوی بادام زمینی اضافه کرده و مجددا با گوشت کوب برقی شروع به خرد کردن بیسکوییت ها و ترکیب آن با بادام زمینی می کنیم. در ادامه 40 گرم کره را به ترکیبات اضافه کرده و با دست آن را با مواد ترکیب می کنیم. در قدم بعدی 2 قاشق غذاخوری پودر کاکائو را به مواد اضافه کرده و آن را با مواد داخل ظرف به طور کامل ترکیب می کنیم تا مواد یکدست شوند.

در گام بعدی از درست کردن شکلات رولی با بادام زمینی ، 200 گرم شکلات تلخ را داخل ظرفی ریخته و آن را بر روی شعله قرار می دهیم تا کاملا ذوب شود. پس از ذوب شدن کامل شکلات تلخ، آن را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و با دست شروع به ترکیب کردن مواد می کنیم. حالا مواد را بر روی سطحی که با سلیفون پوشیده شده ریخته و با وردنه کاملا آن را فشرده و پهن می کنیم.

کارامل

در قدم بعدی و برای درست کردن کارامل، 160 گرم شکر را داخل ظرفی ریخته و به آن 30 میلی لیتر آب اضافه کرده و شعله زیر ظرف را روشن می کنیم. ترکیب شکر و آب زمانیکه کمی کاراملی رنگ شد، 120 گرم کره را به ظرف اضافه کرده و شروع به همزدن می کنیم. در ادامه 70 گرم خامه 33 درصد چربی را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و همزدن را ادامه می دهیم. کارامل شکلات رولی با بادام زمینی آماده شده و آن را پس خنک شدن داخل قیفی ریخته و کارامل را در وسط ترکیب مواد پهن شده با کمک قیف قرار می دهیم. سپس با استفاده از سلیفون، مواد را رول می کنیم. رول را به یخچال منتقل می کنیم تا سفت شود. پس از سفت شدن رول، آن را از یخچال خارج می کنیم.

روکش

برای درست کردن روکش شکلات رولی با بادام زمینی ، 150 گرم شکلات تلخ را داخل ظرفی ریخته و آن را بر روی حرارت قرار می دهیم تا ذوب شود. پس از ذوب شدن، شکلات ذوب شده را بر روی رول ریخته و سپس دسر شکلاتی رولی را به یخچال منتقل می کنیم تا روکش شکلاتی خودش را بگیرد. برای تزئین این دسر خوشمزه، از شکلات سفید استفاده می کنیم.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.