شکلات روبی چیست؟

- هدی سجادی 1399/10/15
شکلات روبی

شکلات روبی چیست؟

دنیای شکلات ها پر از تنوع است، اما همه ی شکلات ها در سه دسته ی شکلات تلخ، شیری سفید قرار می‌گرفتند که اخیرا شکلاتی جدید توسط یک شرکت سویسی وارد بازار شده است. در این بخش به معرفی شکلات روبی خواهیم پرداخت… .

شرکتی سوئیسی به تازگی شکلاتی یاقوتی از منابع طبیعی تهیه کرده و آن را روبی نامیده است. این جدیدترین شکلات است که تا امروز به بازار جهان وارد شده است و طرفداران بسیار زیادی نیز دارد و قبل از آن نیز شرکت نستله شکلات سفید را معرفی و عرضه کرده بود.
روبی چاکلت به خاطر رنگ صورتی که دارد جذابیت بصری زیادی دارد و در نوع خود شکلاتی خاص محسوب می شود.

آشنایی بیشتر با روبی چاکلت

شرکتی سوئیسی به نام بری کالبات یا کلبوت حدود سیزده سال پیش شکلات روبی را از دانه های کاکائو، درست مانند دیگر شکلات های اصل، استخراج کرده است. جالب است بدانید این شکلات که تنها در مناطق خاصی از جهان قابل استخراج است کاملا خالص است و رنگ صورتی آن کاملا طبیعی بوده و هیچ افزودنی در ترکیبات آن وجود ندارد.

روبی چاکلت طعمی شبیه به توت و مزه ای متمایل به ترشی دارد که تنها در مناطقی از جهان از جمله اکوادور، ساحل عاج و برزیل قابل استخراج است. قطعا این شکلات بسیار مورد استقبال قرار می گیرد و بازار جهان را فرا میگیرد. تنوع و زییایی محصولات شکلاتی به مقدار زیادی می تواند با شکلات روبی تحت تأثیر قرار گیرد.

مشخصات اختصاصی

کلمه روبی به معنای یاقوت است و مناسب قالب گیری، استفاده در فیلینگ ها و دسر ها می باشد. اگر بخواهیم طعم روبی چاکلت را به ترتیب اولویت بندی بیان کنیم اینگونه می گوییم.
ترش، شیرین، میوه ای، شیری، وانیلی، خامه ای و کاکائو یی
مقدار کاکائوی موجود در این شکلات 47 درصد، شیر 26 درصد و 36 درصد چربی دارد که شامل چربی کاکائو و چربی شیر می باشد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.