طرز تهیه شکلات دست ساز اسنیکرز

وبوتو
28 تیر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات دست ساز اسنیکرز

طرز تهیه شکلات دست ساز اسنیکرز

در این مقاله قصد داریم تا روش درست کردن یکی از محبوب ترین شکلات ها، یعنی شکلات Snickers را آموزش دهیم. همچنین در ادامه نیز ویدئویی از طرز تهیه شکلات دست ساز اسنیکرز را آموزش می دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

مراحل درست کردن شکلات Snickers

برای درست کردن شکلات دست ساز اسنیکرز به یکسری مواد اولیه نیاز است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

مواد لازم:

170 گرم کره
225 گرم شکر سفید
20 گرم شکر قهوه ای
90 گرم آرد سفید
400 گرم خامه
100 گرم بادام زمینی
180 گرم شکلات چیپسی
30 گرم روغن انگور
نمک به مقدار لازم

روش کار:

مرحله اول:

در اولین قدم از درست کردن شکلات دست ساز اسنیکرز باید برای درست کردن بیسکوییت این شکلات، 75 گرم کره، 25 گرم شکر سفید، 20 گرم شکر قهوه ای داخل ظرفی ریخته و با لیسک شروع به مخلوط کردن آن ها می کنیم. حالا 90 گرم آرد سفید و یک پینچ نمک به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و مجددا هم می زنیم. خمیر بدست آمده را به وسیله قالب گرد 7 سانتی متری، قالب می زنیم. خمیر بیسکوییت قالب زده شده را با دمای 180 درجه سانتی گراد و به مدت 10 الی 15 دقیقه داخل فر قرار می دهیم.

مرحله دوم:

در مرحله بعدی از تولید شکلات دست ساز اسنیکرز ، 200 گرم شکر را داخل ظرفی ریخته و بر روی حرارت قرار می دهیم تا به شکل کارامل دربیاید. پس از کاراملی شدن شکر، 400 گرم خامه به آن اضافه می کنیم و شروع به هم زدن و ترکیب آن ها می کنیم. حالا 100 گرم بادام زمینی را داخل ظرفی ریخته و ترکیب خامه و کارامل را به آن اضافه کرده و شروع به مخلوط کردن آن ها می کنیم. حالا 95 گرم کره را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و مجددا هم زدن را ادامه می دهیم. در این مرحله، قالب گردی با عرض 5 تا 7 سانتی متر انتخاب کرده و داخل آن ها را با ترکیبات داخل ظرف پر می کنیم و بر روی آن ها را با بیسکوییت تهیه شده، می پوشانیم و به مدت یک شب در داخل فریزر قرار می دهیم.

مرحله سوم:

در قدم بعدی و برای روکش شکلاتی اسنکریزر دست ساز، 180 گرم شکلات چیپسی را داخل مایکروفر قرار داده تا ذوب شود. پس از خارج کردن شکلات از مایکروفر، 30 گرم روغن دانه انگور به آن اضافه می کنیم و شروع به هم زدن آن ها می کنیم. در این مرحله، قالب حاوی پایه اصلی شکلات اسنیکرز را از فریز خارج کرده و آن ها را از قالب جدا می کنیم. دور اسنیکرزها را در صورت وجود اضافی ها، با چاقو تمیز می کنیم. حالا شکلات آب شده را بر روی اسنیکرزها ریخته و به مدت یک ساعت به یخچال منتقل می کنیم. پس از خارج کردن شکلات دست ساز اسنیکرز از یخچال، می توان آن ها را میل کرد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.