روش درست کردن کیک اسنیکرزی

وبوتو
27 مرداد, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
کیک اسنیکرزی

روش درست کردن کیک اسنیکرزی

در این مطلب قصد داریم تا روش درست کردن کیک اسنیکرزی را آموزش دهیم. برای یادگیری آموزش این کیک شکلاتی خوشمزه، با چوکوچاملی همراه باشید… .

روش درست کردن کیک شکلاتی

پیش از گفتن مراحل درست کردن کیک اسنیکرزی ، به مواد اولیه آن اشاره می کنیم:

مواد لازم:

خمیر
تخم مرغ 3 عدد
شکر 80 گرم.
یک کم نمک.
روغن گیاهی 30 میلی لیتر.
شیر 50 میلی لیتر.
آرد 80 گرم.
پودر کاکائو 20 گرم.
بکینگ پودر 1 قاشق چایخوری.

گاناش
شکر 220 گرم.
کره 100 گرم
خامه (30-36%) 160 گرم.
نمک ½ قاشق چایخوری.
بادام زمینی بو داده 150 گرم.

خامه
پنیر خامه ای 400 گرم.
پودر قند 30 گرم.
عصاره وانیل 1 قاشق چایخوری
خامه (33-36%) 150 گرم

روکش
شکلات شیری 150 گرم.
روغن گیاهی بدون عطر 30 گرم.
بادام زمینی تفت داده شده (خرد شده) 50 گرم.

روش کار:

خمیر

برای درست کردن کیک اسنیکرزی ، ظرفی را آماده کرده و سه عدد تخم مرغ، 80 گرم شکر و مقدار کمی نمک را داخل آن ریخته و با همزن برقی شروع به همزدن مواد می کنیم تا به یک ترکیب کرمی رنگ و فرم گرفته برسیم. حالا 30 گرم روغن مایع گیاهی را به ترکیب اضافه کرده و مجددا با همزن برقی شروع به ترکیب کردن مواد می کنیم. در ادامه 50 میلی لیتر شیر را به ترکیبات اضافه کرده و همزدن را ادامه می دهیم.

در گام بعدی از درست کردن کیک اسنیکرزی ، 80 گرم آرد، 20 گرم پودر کاکائو و یک قاشق چایخوری بیکینگ پودر را داخل ظرفی ریخته و با قاشق آن ها را مخلوط می کنیم. حالا این ترکیب آرد، پودر کاکائو و بیکینگ پودر را داخل ترکیبات تخم مرغ، شکر، روغن و شیر الک می کنیم. با یک همزن دستی شروع به ترکیب کردن مواد با یکدیگر می کنیم تا خمیر کیک اسنیکرز بدست آید. قالبی را آمده کرده و خمیر را داخل آن می ریزیم. قالب را به 25 تا 30 دقیقه و با دمای 180 درجه سانتیگراد به فر منتقل می کنیم.

گاناش کیک

در قدم بعدی، برای درست کردن گاناش کیک اسنیکرزی، ابتدا 220 گرم شکر را داخل تابه ای ریخته و بر روی حرارت قرار می دهیم تا شکر کاملا ذوب شود و به حالت کاراملی در بیاید. در ادامه به شکر کاراملی شده، 100 گرم کره اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم. پس از ذوب شدن کره و ترکیب شکر و کره، 160 گرم خامه را به این ترکیبات اضافه کرده و مجددا شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم. در ادامه کمی نمک به مواد اضافه کرده و همچنان همزدن را ادامه می دهیم. حالا ظرف را از روی شعله برداشته و مواد را به ظرفی دیگر منتقل می کنیم. حالا 150 گرم بادام زمینی را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم.

پس از گذشت 25 تا 30 دقیقه کیک را از فر خارج می کنیم. کیک را از قالب جدا کرده و با چاقوی مخصوص کیک بری، کیک را در 4 سطح برش می دهیم.

خامه کیک

برای درست کردن خامه کیک اسنیکرزی، ابتدا 400 گرم پنیر خامه، 30 گرم پودر قند، یک قاشق چای خوری عصاره وانیل و 150 گرم خامه را داخل ظرفی ریخته و با همزن برقی شروع به ترکیب کردن مواد  می کنیم تا کاملا مواد یکدست شوند. حالا خامه بدست آمده را داخل قیف ریخته و روی هر برش با استقاده از قیف سطح کیک را پر از خامه کرده و آن را با وسیله کارتک بر سطح کیک پهن می کنیم. حالا بر روی خامه، گاناش اسنیکرز را می ریزیم و این کار را برای لایه های دیگر ادامه می دهیم. کیک را به یخچال منتقل می کنیم.

روکش شکلاتی

برای درست کردی روکش کیک اسنیکرز ، 150 گرم شکلات شیری تخته ای خرد شده را ذوب کرده و به آن 30 گرم روغن گیاهی بدون بو را اضافه کرده و هم می زنیم. در ادامه 50 گرم بادام زمینی بو داده خرد شده را اضافه کرده و کاملا آن ها را با هم ترکیب می کنیم. کیک را از یخچال خارج کرده و روکش شکلاتی را بر روی کیک می ریزیم و تمام سطح کیک را می پوشانیم. کیک را به مدت 10 الی 15 دقیقه یخچال منتقل می کنیم. پس از گذشت این تایم، کیک اسنیکرز را از یخچال خارج کرده و کیک شکلاتی آماده سرو است.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.