چه طور شکلات تخته ای درست کنیم؟

وبوتو
11 تیر, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات تخته ای

چه طور شکلات تخته ای درست کنیم؟

شکلات تخته ای به روش های مختلفی تهیه می شود. این شکلات در تمام کشور ها طرفدار دارد و استفاده می شود. در این بخش به روشی ساده برای تهیه تبلت چاکلت پرداخته ایم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

مواد مورد نیاز

پودر قند سی و پنج گرم
پودر کاکائو سی گرم
کره یا روغن صاف مخصوص قنادی صد گرم

مرحله اول

ابتدا برای درست کردن شکلات تخته ای دست ساز کره یا روغن را روی حرارت کتری بگذارید تا کاملا با حرارت بخار آب شود. حالا کره را کنار بگذارید تا خنک شود

مرحله دوم

در قدم بعدی برای درست کردن شکلات تبلتی سراغ ظرف دوم می رویم و داخل آن تمام پودر قند ها را الک می کنیم. حالا پودر کاکائو را نیز الک کرده و بیفزایید. حالا سراغ کره های آب شده و خنک شده می رویم و به مخلوط پودر قند و پودر کاکائو می افزاییم.

مرحله سوم

ظرف را روی حرارت بن ماری بگذارید و با یک قاشق کل مواد را با هم ترکیب کنید. حدود دو دقیقه به این همزدن ادامه دهید تا مایه شکلات جهت درست کردن تب لت چاکلت یا همان شکلات تخته ای دست ساز خوشمزه، کاملا یک دست شود.

مرحله چهارم

مایه شکلات را داخل قالب سیلیکونی بریزید و به مدت نیم ساعت داخل فریزر قرار دهید تا کاملا شکل بگیرند. حالا قالب را خارج کنید و بعد از اینکه کمی در دمای محیط قرار گرفت شروع با خارج کردن شکلات تبلتی کنید.

چند نکته

 شکلات تبلت پرطرفدار برای تزئین کیک ها و گاناش کشی مناسب است و اگر از روغن صاف استفاده کرده باشید مدت بیشتری نیز می توانید شکلات را نگهداری کنید.
چنانچه از کره استفاده کردید شکلات را سریع تر نوش جان کنید.
به هیج عنوان از روغن های معمول آشپزی و یا روغن جامد استفاده نکنید.
طعم تبلت چاکلت به کاکائو بسیار مرتبط است. پس بهترین مارک را استفاده کنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.