طرز تهیه شکلات دست ساز تبلتی در خانه

- هدی سجادی 2021/05/14
شکلات دست ساز تبلتی

طرز تهیه شکلات دست ساز تبلتی در خانه

در این مطلب قصد داریم تا روش درست کردن شکلات دست ساز تبلتی در خانه را آموزش دهیم و در ادامه نیز ویدئویی از Tablet Chocolate را قرار می دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

روش درست کردن Tablet Chocolate

برای درست کردن شکلات دست ساز تبلتی در خانه به یک سری مواد اولیه نیاز است که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

مواد لازم:

نصف لیوان روغن نارگیل
نصف لیوان خاک قند
نصف لیوان پودر کاکائو
¼ لیوان شیر خشک
یک قاشق چای خوری وانیل طبیعی
قالب مخصوص شکلات تبلتی

روش کار:

برای درست کردن شکلات دست ساز تبلتی، ابتدا ظرفی را بر روی شعله قرار داده و دو لیوان آب به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا آب به نقطه جوش برسد. حالا یک ظرف بلوری را بر روی ظرف پر از اب در حال جوش قرار می دهیم و به داخل آن نصف لیوان روغن نارگیل اضافه می کنیم تا رفته رفته آب شده و کاملا به حالت مایع در بیاید.

در این مرحله نصف لیوان خاک قند، نصف لیوان پودر کاکائو و ¼ لیوان شیر خشک را به روغن نارگیل بر روی شعله اضافه می کنیم و شروع به هم زدن ترکیبات کرده تا کاملا یکدست و روان شوند. حالا یک قاشق چای خوری وانیل طبیعی را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و شروع به ترکیب مجدد مواد می کنیم. حالا یک قالب Tablet Chocolate را آماده کرده و محتویات داخل ظرف را به داخل قالب اضافه کرده و به مدت یک ساعت به یخچال منتقل می کنیم. پس از گذشت یک ساعت،شکلات را از یخچال خارج کرده و شکلات را از قالب جدا می کنیم. Tablet Chocolate آماده شده است. در ادامه می توانید ویدئو مربوط به درست کردن شکلات دست ساز تبلتی را مشاهده کنید: