طرز تهیه شکلات دست ساز تبلتی در خانه

وبوتو
24 اردیبهشت, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات دست ساز تبلتی

طرز تهیه شکلات دست ساز تبلتی در خانه

در این مطلب قصد داریم تا روش درست کردن شکلات دست ساز تبلتی در خانه را آموزش دهیم و در ادامه نیز ویدئویی از Tablet Chocolate را قرار می دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

روش درست کردن Tablet Chocolate

برای درست کردن شکلات دست ساز تبلتی در خانه به یک سری مواد اولیه نیاز است که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

مواد لازم:

نصف لیوان روغن نارگیل
نصف لیوان خاک قند
نصف لیوان پودر کاکائو
¼ لیوان شیر خشک
یک قاشق چای خوری وانیل طبیعی
قالب مخصوص شکلات تبلتی

روش کار:

برای درست کردن شکلات دست ساز تبلتی، ابتدا ظرفی را بر روی شعله قرار داده و دو لیوان آب به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا آب به نقطه جوش برسد. حالا یک ظرف بلوری را بر روی ظرف پر از اب در حال جوش قرار می دهیم و به داخل آن نصف لیوان روغن نارگیل اضافه می کنیم تا رفته رفته آب شده و کاملا به حالت مایع در بیاید.

در این مرحله نصف لیوان خاک قند، نصف لیوان پودر کاکائو و ¼ لیوان شیر خشک را به روغن نارگیل بر روی شعله اضافه می کنیم و شروع به هم زدن ترکیبات کرده تا کاملا یکدست و روان شوند. حالا یک قاشق چای خوری وانیل طبیعی را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و شروع به ترکیب مجدد مواد می کنیم. حالا یک قالب Tablet Chocolate را آماده کرده و محتویات داخل ظرف را به داخل قالب اضافه کرده و به مدت یک ساعت به یخچال منتقل می کنیم. پس از گذشت یک ساعت،شکلات را از یخچال خارج کرده و شکلات را از قالب جدا می کنیم. Tablet Chocolate آماده شده است. در ادامه می توانید ویدئو مربوط به درست کردن شکلات دست ساز تبلتی را مشاهده کنید:

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.