5 روش درست کردن تارت خانگی

وبوتو
10 مهر, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
تارت

5 روش درست کردن تارت خانگی

در این مطلب از سری مطالب آموزشی چوکوچاملی قصد داریم تا 5 روش درست کردن تارت خانگی را آموزش دهیم. با ما همراه باشید… .

تارت لیمویی فرانسوی

تارت لیموییبرای درست کردن تارت لیمویی ، ظرفی را پز از آب کرده و بر روی شعله قرار می دهیم تا آب نقطه جوش برسد. حالا ظرف دیگری را انتخاب کرده و بر روی ظرف حاوی آب جوش قرار می دهیم. داخل ظرف 4 عدد زرده تخم مرغ، 4 عدد تخم مرغ، 100 گرم شکر، 200 میلی لیتر آب لیمو و مقداری پوست لیمو رنده شده را به ظرف اضافه کرده و با همزن شروع به ترکیب کردن مواد می کنیم. در مرحله بعدی، 150 گرم کره را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و همزدن را ادامه می دهیم. ترکیب تارت لیمویی ما آماده شده و می توان را داخل خمیر تارت بریزیم. حالا تارت لیمویی را به مدت دقیقه و با دمای 180 درجه سانتی گراد داخل فر قرار داده تا پخته شود. پس از گذشت 6 دقیقه، تارت لیمویی را از فر خارج کرده و می توان آن را میل کرد.

تارت تخم مرغی هنگ کنگی

تارت تخم مرغیابتدا 2 لیوان آرد کیک، ½ لیوان پودر قند و یک پینچ نمک را داخل الک ریخته و داخل ظرف، الک می کنیم. حالا 150 گرم کره را به ظرف اضافه کرده و با دست شروع به ترکیب کردن کره با مواد دیگر می کنیم. دو عدد ظرف را آماده کرده، چهار عدد تخم مرغ را شکسته و زرده و سفیده آن را از هم جدا می کنیم. حالا زرده ها را با هم ترکیب کرده و دو قاشق غذاخوری از زرده همزده شده را به ترکیب آرد و کره اضافه کرده و در ادامه 30 گرم وانیل را نیز داخل ترکیبات داخل ظرف می ریزیم. حالا با دست شروع به ترکیب کردن مواد کرده تا حالت کاملا خمیری پیدا کند. خمیر تارت را با سلیفون پوشانده و به مدت 30 دقیقه به یخچال منتفل می کنیم.

حالا برای درست کردن کرم تارت، 6 قاشق غذاخوری شکر را داخل ظرفی ریخته و به آن ¾ لیوان آب ولرم اضافه کرده و شروع به ترکیب شکر با آب می کنیم. اجازه می دهیم تا آب کمی خنک شود، سپس باقی زرده تخم مرغ همزده شده، ¼ لیوان شیر غلیظ شده و 30 گرم وانیل طبیعی را به ترکیب آب و شکر اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن مواد با یکدیگر می کنیم. خمیر تارت را از یخچال خارج کرده و مقداری از آن را برداشته و داخل قالب مخصوص تارت قرار می دهیم. در مرحله بعد کرم تارت را روی خمیر تارت ریخته و قالب را به مدت 15 دقیقه و با دمای 200 درجه سانتی گراد به فر منتقل می کنیم. تارت تخم مرغی هنگ کنگی ما آماده شده است.

تارت انبه

تارت انبهبرای درست کردن تارت انبه ، ابتدا یک عدد تخم مرغ را داخل ظرفی شکسته و با همزن برقی شروع به همزدن آن می کنیم. در ادامه ½ لیوان کره، 2/3 لیوان شکر را به تخم مرغ همزده شده اضافه کرده و مجددا با همزن برقی شروع به ترکیب مواد با یکدیگر می کنیم. حالا 2 لیوان آرد را به ترکیبات اضافه کرده و مجدد با همزن برقی شروع به همزدن مواد و ترکیب کردن آن ها با یکدیگر می کنیم. قالب مخصوص تارت را آماده کرده و کم کم خمیر به دست آماده را داخل قالب ریخته و پهن می کنیم، پس پهن کردن کامل خمیر حال با یک چنگال خمیر را برای پخت بهتر سوراخ سوراخ می کنیم. باقی خمیر را به فریز منتقل کرده و قالب را به مدت 30 دقیقه و با دمای 190 درجه سانتی گراد به فر منتقل می کنیم.

حالا دو عدد انبه را پوست گیری کرده و به ورق های نازک برش می دهیم. برای درست کردن کرم تارت انبه ، 60 گرم پنیر خامه ای، 1/3 لیوان ماست یونانی، ½ قاشق چای خوری پوست پرتغال، 2 قاشق غذاخوری شکر، 2 قاشق غذاخوری آب پرتغال و یک قاشق چای خوری وانیل را داخل ظرفی ریخته و با همزن برقی شروع به ترکیب کردن مواد می کنیم. خمیر تارت را پس از گذشت 30 دقیقه از فر خارج کرده و اجازه می دهیم تا خنک شود، حالا کرم تارت را روی خمیر تارت ریخته و کاملا سطح خمیر را با کرم می پوشانیم، سپس انبه های ورقه شده را بر روی تارت چینده و به مدت 1 ساعت به یخچال منتقل می کنیم. تارت انبه ما آماده است.

تارت کاراملی – شکلاتی بدون پخت

تارت کاراملی-شکلاتیبرای درست کردن تارت کاراملی – شکلاتی، 24 عدد بیسکوییت اوریو را خرد کرده تا به صورت پودر در بیاید. حالا بیسکوییت پودر شده را داخل ظرفی ریخته و به آن 4 قاشق غذاخوری کره ذوب شده اضافه کرده و با قاشق شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم. قالب مخصوص تارت را آماده کرده و خمیر حاصل از بیسکوییت پودر شده و کره را داخل قالب ها ریخته و با دست خمیر را پهن می کنیم. حالا قالب را به مدت 2 ساعت به فریز منتقل می کنیم.

در قدم بعدی و برای درست کردن کارامل تارت، 1½ لیوان شکر و ½ لیوان آب را داخل ظرفی ریخته و بر روی حرارت قرار می دهیم تا به نقطه جوش برسد. ظرف را از روی حرارت برداشته و به آن ½ لیوان خامه پرچرب اضافه کرده و شروع به همزدن می کنیم. در قدم بعدی ½ قاشق چای خوری وانیل را به ترکیبات اضافه کرده و مجدد مواد را با هم ترکیب می کنیم تا حالت و رنگ کاراملی به خود بگیرد. کارامل به دست آمده را به خمیر داخل قالب ها اضافه می کنیم و به مدت 5 دقیقه می گذاریم تا استراحت کنند. برای درست کردن شکلات تارت، ½ لیوان خامه پرچرب را به مدت یک دقیقه به مایکروفر منتقل می کنیم. حالا خامه را داخل ظرفی ریخته و به آن 170 گرم شکلات تلخ را اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم. حالا شکلات را بر روی کارامل ها ریخته و قالب حاوی تارت کاراملی – شکلاتی را به مدت یک ساعت به یخچال منتفل می کنیم. پس از گذشت این تایم، تارت کاراملی – شکلاتی ما آماده شده است.

تارت شکلاتی

تارت شکلاتیبرای درست کردن تارت شکلاتی، یک قالب کره 150 گرمی را داخل ظرفی قرار داده و به آن ½ لیوان خاک قند اضافه کرده و با همزن برقی شروع به ترکیب کردن آن ها با یکدیگر می کنیم. حالا یک عدد تخم مرغ زرده شده را به ترکیب کره و شکر اضافه کرده و مجدد همزدن را ادامه می دهیم. در قدم بعدی، 1½ لیوان آرد، 2 قاشق غذاخوری پودر کاکائو و ¼ قاشق چای خوری نمک را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و با لیسک شروع به ترکیب کردن مواد می کنیم. خمیر تارت را داخل سلیفون پیچیده و به مدت 30 دقیقه به محیط خنکی منتقل می کنیم. پس از گذشت این تایم، خمیر را آورده و با وردنه شروع به باز کردن خمیر می کنیم. خمیر را بر روی قالب تارت قرار داده و اضافات آن را می گیریم و قالب را به مدت 15 دقیقه و با دمای 190 درجه سانتی گراد به فر منتقل می کنیم.

برای درست کردن کرم تارت شکلاتی، ظرفی را بر روی حرارت قرار داده و به آن 1/3 لیوان آب و یک قالب کره 150 گرمی اضافه کرده و شروع به همزدن آن ها می کنیم تا کرده در آب ذوب شود. حالا یک قاشق چای خوری قهوه فوری را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و هم می زنیم. اجازه می دهیم تا ترکیبات به نقطه جوش برسند و سپس ظرف را از روی حرارت بر میداریم. ظرف دیگری آماده کرده و یک لیوان شکلات تلخ، 1/3 لیوان شکر، یک قاشق چای خوری وانیل و موادی که از روی حرارت برداشتیم را داخل ظرف می ریزیم. سپس با یک همزن دستی شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم تا کاملا روان و یکدست شوند. در قدم بعدی سه عدد تخم مرغ را به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و مجدد هم می زنیم و کاملا مواد با هم ترکیب شوند. در گام بعدی، خمیر تارت را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم تا خنک شود، پس از خنک شدن خمیر کرم شکلاتی را به خمیر اضافه می کنیم و قالب حاوی تارت شکلاتی را به مدت 15 دقیقه و با دمای 150 درجه سانتی گراد به فر منتقل می کنیم. پس از گذشت این تایم، تارت شکلاتی ما آماده شده است.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.