بهترین شکلات دست ساز تهران؛ یک انتخاب عالی

وبوتو
6 اسفند, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
بهترین شکلات دست ساز تهران

چند هفته پیش قرار بود دوستم از شهری دور مهمان خانه‌مان شود و من نهایت تلاش خودم را می‌کردم تا بتوانم از او بهترین پذیرایی را داشته باشم. دوستم علاقه‌ی زیادی به شکلات داشت و می‌دانستم که شکلات‌شناس خوبی است. چندین بار تلاش کردم تا خودم بتوانم شکلات دست‌ساز درست کنم؛ اما هر بار تلاشم ناموفق بود. در پرس‌وجوی شکلات بالاخره توانستم با بهترین شکلات دست ‌ساز تهران آشنا شوم و آن را تهیه کردم.

دوستم با خوردن آن شکلات‌ها تعریف و تمجید زیادی از انتخابم کرد و در آخر از من آدرس مغازه‌ای که شکلات‌ها را خریده بودم گرفت تا با کوله باری از شکلات به خانه بازگردد.

شاید شما هم تا کنون شکلات‌هایی خورده باشید که نه تنها طعم خوبی ندارند که به سختی در دهان حل می‌شوند و تا مدت‌ها حال بدی به شما دست می‌دهد. استفاده از شکلات‌های خوب و با کیفیتی که از مواد تازه و سالم در تولید آن استفاده شده به شما حس خوبی می‌دهد.

در ادامه‌ی مقاله با ما همراه باشید تا شما را با بهترین شکلات دست ‌ساز تهران و چگونگی تهیه و تشخیص آن آشنا کنیم. فقط چند دقیقه‌ی کوتاه از زمان خود را به خواندن این مقاله اختصاص دهید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

شکلات دست ساز؛ یک نگاه کلی

یکی از خوشمزه‌ترین انواع شکلات‌ها، شکلات دست‌ساز است. تهیه و تولید این شکلات‌ها مهارت خاصی می‌خواهد و دارای طعم‌هایی هستند که شاید هیچ کارخانه‌ای نتواند داشته باشد. اشکال خاصی دارند و می‌توانند برای هر مشتری یک شکل خاص تولید کنند. خیلی از افراد برای هدیه دادن و یا در مراسمات و مناسبت‌های مختلف برای اینکه خاص بودن خود را نشان دهند از شکلات‌های دست‌ساز استفاده می‌کنند.

 بهترین شکلات دست ساز تهران و انتقال حس خوب را به خود

بهترین شکلات دست ساز تهران و انتقال حس خوب را به خود

کارخانه‌های بزرگ شکلات جهت تولید آن‌ها از ابزارها و ماشین‌آلات مختلف استفاده می‌کنند؛ اما در شکلات‌های دست‌ساز انسان دخالت دارد و به صورت دستی تولید می‌شوند. در این روش از مواد مرغوب بهره می‌برند و هیچ گونه افزودنی‌های شیمیایی و خوراکی‌های ناسالم کاربردی ندارد.

برای اینکه مواد تازگی خود را حفظ کند خیلی کم از مواد نگهدارنده استفاده می‌کنند و به همین سبب معمولا تاریخ انقضای آن‌ها نسبت به شکلات‌های کارخانه‌ای کمتر است.

با یک بار امتحان کردن این شکلات‌ها به راحتی می‌توان تفاوت آن را با شکلات کارخانه‌ای حس کرد و دیگر هرگز به سراغ نوع کارخانه‌ای نمی‌روید. کاملا عطر و طعم شکلات و طبیعی بودن آن احساس می‌شود و برای افرادی که آلرژی دارند و یا رژیم غذایی ارگانیک و خاصی دارند بهترین گزینه است.

بهترین شکلات دست‌ ساز تهران یا شکلات کارخانه‌ای؟ مسئله این است

شکلات‌های دست‌ساز تفاوت زیادی با شکلات‌های کارخانه‌ای دارند. ما برای اینکه بتوانید بین این دو بهترین را انتخاب کنید تفاوت‌های آن‌ها را در زیر بیان کرده‌ایم. از جمله این تفاوت‌ها:

  • زمان تولید شکلات دست‌ساز گاهی به 72 ساعت هم می‌رسد در حالیکه شکلات کارخانه‌ای تنها 4 ساعت زمان می‌خواهد.
  • شکلات کارخانه‌ای مواد نگهدارنده دارد؛ ولی شکلات دست‌ساز ندارد تا کیفیت بهتری داشته باشد.
  • شکلات‌های دست‌ساز می‌توانند سفارشی و اختصاصی باشند به گونه‌ای که نمونه‌ آن را در جایی نمی‌بینید در حالیکه شکلات کارخانه‌ای این قابلیت را ندارد.
  • شکلات دست‌ساز می‌تواند بر خلاف کارخانه‌ای بسته‌بندی متنوع و اشکال لوکسی داشته باشد.
  • در تهیه‌ی شکلات دست‌ساز می‌توانید خودتان طعم و شکل شکلات را با هر ترکیبی که دوست دارید انتخاب کنید.
  • مواد اولیه برای تولید شکلات دست‌ساز خیلی مرغوب‌تر از نوع کارخانه‌ای است.
  • کارگاه‌های شکلات سازی دانه‌ی کاکائو را می‌گیرند و خودشان پودر می‌کنند تا کیفیت و مزه بهتری داشته باشد.
شکلات‌های دست‌ساز در طعم‌های مختلفی هستند

شکلات‌های دست‌ساز در طعم‌های مختلفی هستند

  • بیشترین دغدغه کارگاه‌های شکلات‌های دست‌ساز این است که محصولات متنوع و با کیفیت بالا تولید کنند در حالیکه صاحبان کارخانه می‌خواهند به یک فرمول خاص برسند و تولید را انبوه کنند.
  • افرادی که در کارخانه کار می‌کنند تنها می‌خواهند شکلاتی با هزینه‌ی کمتر و تولید بیشتر داشته باشند ولی فردی که شکلات دست‌ساز می‌سازد این کار را هنر می‌داند و دوست دارد به بهترین نحو تولید نماید.
  • شکلات‌های کارخانه‌ای عموما اشکال یکسان دارند در حالی‌که شکلات‌های دست‌ساز قالب‌هایی خاص و متنوع دارند.

با در نظر گرفتن این تفاوت‌ها بهتر می‌توان به کیفیت بالا و مرغوب بودن شکلات‌های دست‌ساز پی برد.

بهترین شکلات دست ساز تهران؛ چوکوچاملی

همانطور که می‌دانید ساختن شکلات دست‌ساز فرآیند خاصی دارد. شکلات‌های طبیعی و اصلی دارای حساسیت بالایی هستند و لازم است در دمای معینی آب شوند. شربتی نرم و روان تشکیل می‌شود که بر خلاف شکلات‌های کارخانه‌ای هیچ مواد نگهدارنده‌ی مضری ندارد.

روزانه در چوکوچاملی جویی از شکلات روان می‌شود که به مغزیجات و میوه‌جات طبیعی مخلوط شده و وارد عرصه می‌شود. ساخت هر شکلات با دیگری متفاوت است و برای ساخت آن‌ها از پودر شکلات نه، بلکه از خود شکلات استفاده می‌شود. در واقع شکلات‌ها از مواد تازه و باکیفیتی از برند کلبوت بلژیک هستند که از بهترین برندهای تولید شکلات با درصد بالا در جهان است.

در ساخت این شکلات‌ها از بهترین مواد اولیه، میوه‌جات و مغزیجات کاملا تازه و سالم بجای مواد طعم‌دهنده بهره می‌برند. شکلات‌های واقعی بر عکس شکلات کارخانه‌ای دارای لطافت خاصی هستند. خیلی راحت و زود بر روی زبان حل می‌شوند و حس خوبی به فرد تزریق می‌کنند.

موسس چوکوچاملی، بهترین شکلات دست ساز تهران، خانم نرگس فقیهی است که کار خود را با تدریس نقاشی آبرنگ و ارائه آن‌ها در نمایشگاه‌ها شروع کرد. او در ادامه وارد دنیای شکلات دست‌ساز شد تا زیبایی و خوشمزگی را با هم پیوند دهد.

شکلات دست‌ساز چوکوچاملی را از دست ندهید

شکلات دست‌ساز چوکوچاملی را از دست ندهید

 وی دارای مدرک فنی‌حرفه‌ای و ویمای ایتالیا است و دوره‌ی خود را در کنار لوئیس آمادو، شف آمریکایی دیده است. در حال حاضر نیز ایده‌های شکلات دست‌ساز را پیش استادان ماهر جهان آموزش می‌بیند. کلاس‌های آموزشی در سطح ابتدایی، پیشرفته و نیمه پیشرفته توسط این بانو برگزار می‌شود.

دستورالعمل‌های جدید و مخصوصی که فقط برای چوکوچاملی است توسط خانم نرگس فقیهی نوشته شده است مانند دسرها، کوکی‌های ویژه و حتی کوکی‌های بدون شکر که در آن‌ها از عسل استفاده می‌شود و نوآوری‌های بسیار دیگری که با امتحان کردنشان حتما لذت می‌برید.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش خودمان را کردیم تا شما را با بهترین شکلات دست‌ ساز تهران آشنا کنیم. برای یک بار هم شده شکلات دست‌ساز را امتحان کنید تا متوجه طعم بی‌نظیر و تفاوت آن با شکلات‌های کارخانه‌ای شوید. شکلات‌های دست‌ساز چوکوچاملی در طعم و مزه‌های متفاوت با اشکال خاص و دلخواه شما وجود دارند. مطمئنا با یکبار امتحان کردن این شکلات‌ها دیگر هرگز به سراغ شکلات دیگری نخواهید رفت.

جهت دریافت مشاوره و یا رسیدن به پاسخ سوالات  خود می‌توانید با ما تماس بگیرید همچنین پاسخگوی سوالات شما در کامنت‌ها نیز هستیم. دیدن نظرات شما در قسمت کامنت‌ها ما راخوشحال می‌کند. امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید شکلات با کیفیت را تشخیص داده و از خوردن آن لذت ببرید.

سوالات متداول

عطر شکلات خیلی مهم است. شکلات نامرغوب بوی خوبی نمی‌دهد. ترد بودن شکلات را در نظر بگیرید. شکلات مرغوب باید براق باشد و مزه‌ی خوبی بدهد. سعی کنید از کارخانه‌های دارای مجوز تولید شکلات دست‌ساز، شکلات تهیه کنید.

دارای آنتی اکسیدان هستند، شکر و چربی کمتری دارند، از مواد ارگانیک و طبیعی در تولید آن استفاده می‌شود، باعث بهبود خلق و خو و عملکرد مغز می‌شود.

بله. به دلیل اینکه مواد اولیه شکلات دست‌ساز گران‌تر است و زمان بیشتری برای تولید می‌خواهد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.