کیک شکلات توییکس؛ یک عصرانه شیرین و خوشمزه برای روزهای بلند تابستان

وبوتو
8 شهریور, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
کیک شکلات توییکس

آیا دوست دارید برای عصرهای بلند تابستان، یک کیک شکلات توییکس خوشمزه درست کنید؟ آیا دوست دارید در میهمانی‌ها، با هنر شیرینی‌پزیتان خودی نشان بدهید و همه را انگشت به دهان بگذارید؟ اگر پاسخ شما بله است، کاغذ و قلم خود را آماده کنید و همین‌جا بمانید تا با یک دستور فوق‌العاده خوشمزه شما را سورپرایز کنیم. طرز تهیه این کیک بسیار ساده است و مواد اولیه آن را به‌راحتی می‌توان تهیه کرد. پس پیش‌بند ببندید و خودتان را برای پختن یک کیک ساده، اما خوشمزه آماده کنید.

مواد اولیه کیک شکلات توییکس

مواد اولیه فیلینگ

½ فنجان کره بدون نمک، دمای اتاق (113 گرم)

1 فنجان شکر قهوه ای روشن (200 گرم)

½  فنجان شربت ذرت سبک (120 میلی لیتر)

½  قوطی شیر تغلیظ شده شیرین (198 گرم)

1 قاشق غذاخوری خامه غلیظ یا خامه فرم گرفته، دمای اتاق (15 میلی لیتر)

1 قاشق چای‌خوری عصاره وانیل (4 میلی لیتر)

1 قاشق چای‌خوری نمک (6 گرم)

پایه بیسکوییتی

48 کوکی کره ای خرد شده (681 گرم)

¼  فنجان کره بدون نمک، ذوب شده (56 گرم)

کیک وانیلی

1 فنجان کره بدون نمک، دمای اتاق (226 گرم)

شکر دانه ریز 3 فنجان (600 گرم)

1 فنجان سفیده تخم مرغ پاستوریزه (240 میلی لیتر)

3 فنجان آرد کیک (360 گرم)

2 1/2 قاشق چای‌خوری بیکینگ پودر (10 گرم)

1 قاشق غذاخوری نمک ریز (6 گرم)

1 1/2 فنجان خامه ترش پرچرب، دمای اتاق (360 گرم)

¼ فنجان روغن نباتی (60 میلی لیتر)

1 قاشق چای‌خوری عصاره وانیل (4 میلی لیتر)

کیک شکلات توییکس

کیک شکلات توییکس

طرز تهیه شکلات تویکس

آستین‌های خود را بالا بزنید و خودتان را برای پخت خوشمزه‌ترین کیک شکلات توییکس دنیا آماده کنید. برای اینکه با روند آماده‌کردن این کیک بیشتر آشنا شوید، بد نیست ویدیو زیر را تماشا کنید.

https://www.youtube.com/watch?v=6wwonx7UjgM

طرز تهیه کیک شکلات توییکس

1- قدم اول

حالا که ویدیو طرز تهیه شکلات تویکس را دیدیم، بهتر است شروع کنیم. در اولین قدم به سراغ آماده‌کردن فیلینگ می‌رویم، تا قبل از اضافه‌کردن به کیک کاملا خنک شده باشد. برای این‌کار کره بدون نمک، شکر قهوه‌ای روشن، شربت ذرت، شیر تغلیظ‌شده شیرین‌شده را داخل قابلمه می‌ریزیم و روی حرارت متوسط به بالا آن را گرم می‌کنیم. در این مرحله باید مخلوط را مدام هم بزنیم تا شروع به حباب‌زدن کند و دمای کارامل به 110 درجه سانتی‌گراد برسد.

آماده‌کردن کارامل، اولین مرحله در طرز تهیه کیک شکلات توییکس

آماده‌کردن کارامل، اولین مرحله در طرز تهیه کیک شکلات توییکس

وقتی به دمای مورد نظر رسید؛ ظرف را از روی حرارت بر می‌داریم و به آن نمک و وانیل را اضافه می‌کنیم. کارامل را به ظرف دیگری منتقل می‌کنیم و اجازه می‌دهیم تا به دمای محیط برسد و بعد روی آن را با سلفون می‌پوشانیم.

2- قدم دوم

در دومین مرحله از طرز تهیه کیک تویکس، از یک غذاساز برای خردکردن کوکی‌ها کمک می‌گیریم. بعضی از مارک‌های کوکی به‌اندازه کافی کره دارند و کوکی‌ها خود به‌خود به‌هم می‌چسبند. اما اگر خرده‌های کوکی به‌هم نچسبید، می‌توانید ¼ فنجان کره آب‌شده را به آن اضافه کنید.

½ فنجان از کوکی خرد شده را کنار می‌گذاریم و با بقیه آن کار را ادامه می‌دهیم.

با ته لیوان بیسکوییت‌ها را به‌خوبی فشرده کنید.

با ته لیوان بیسکوییت‌ها را به‌خوبی فشرده کنید.

حالا فر را با دمای 175 درجه سانتی‌گراد گرم کنید. داخل سه تابه روغن اسپری کنید تا کوکی‌ها به ظرف نچسبد و با ته لیوان کوکی‌ها را به خوبی فشار می‌دهیم. ظرف‌ها را داخل فر می‌گذاریم و بعد از 6 دقیقه آن را خارج می‌کنیم و روی توری سیمی قرار می‌دهیم تا کاملا خنک شوند.

3- قدم سوم

در این مرحله از طرز تهیه کیک شکلات توییکس، یک فنجان کره بدون نمک را با همزن و با سرعت متوسط هم می‌زنیم تا کاملا یک‌دست و کرم‌رنگ شود.

حالا نوبت اضافه‌کردن 3 فنجان شکر گرانول به خامه‌ است. با سرعت بالا و به‌مدت 2 الی 3 دقیقه مواد را هم می‌زنیم و بعد یک فنجان سفیده تخم‌مرغ را به آن اضافه می‌کنیم. این بار با سرعت متوسط مواد را مخلوط می‌کنیم تا به‌خوبی یک‌دست شوند.

در این مرحله از طرز تهیه کیک تویکس، 3 فنجان آرد کیک، 2 ½ قاشق چای‌خوری بکینگ پودر و 1 قاشق چای‌خوری نمک را با دست در یک کاسه مخلوط می‌کنیم. در ادامه نیمی از موادمان را به مخلوط کره اضافه کرده و با سرعت متوسط شروع به مخلوط‌کردن مواد می‌کنیم.

1 در مرحله بعد ½ فنجان خامه‌ترش، ¼ فنجان روغن نباتی و 1 قاشق چای2خوری عصاره وانیل را با سرعت متوسط مخلوط می‌کنیم. حالا نیمه دیگر موادمان را به ترکیب اضافه می‌کنیم و مجدد هم می‌زنیم.

بعد از آماده‌شدن خمیر، آن را روی بیسکوییت‌های پخته‌شده پخش می‌کنیم و به مدت 34 تا 36 دقیقه ظرف‌ها را داخل فر می‌گذاریم.

10 دقیقه به تابه‌ها مهلت می‌دهیم تا خنک شوند. در ادامه یک کاردک دور تابه می‌کشیم تا کیک به‌راحتی از قالب جدا شود.

در آخرین مرحله لایه‌های کیک را به‌مدت 45 دقیقه داخل فریزر می‌گذاریم تا کاملا خنک شود. بعد از 45 دقیقه تابه‌ها را برمی‌گردانیم و کیک را از آن جدا می‌کنیم.

4- قدم چهارم

برای کاور کیک شکلات توییکس، 1 فنجان شکلات چیپسی نیمه‌شیرین را ذوب می‌کنیم.

2 فنجان کره را با سرعت متوسط به‌مدت 30 ثانیه در یک کاسه بزرگ هم می‌زنیم.

½ فنجان شکلات ذوب‌شده، 1 قاشق چای‌خوری عصاره وانیل و ½ قاشق چای‌خوری نمک را با هم مخلوط می‌کنیم.

6 پیمانه پودر قند و 3/2 فنجان خامه غلیظ را با هم مخلوط می‌کنیم و بعد از اینکه کاملا مخلوط شد نیمه دیگر شکلات ذوب‌شده و خنک‌شده را به آن اضافه می‌کنیم. وقتی فراستینگ آماده شد آن را در در قیف بزرگ می‌ریزیم و کنار می‌گذاریم.

5- قدم پنجم

حالا وقت آماده‌کردن نهایی کیک شکلات توییکس است. برای این‌کار، لایه‌های کیک را روی یک بشقاب می‌گذاریم و مواد را به آن اضافه می‌کنیم. روی هر لایه کیک یک حلقه خامه شکلاتی می‌ریزیم و وسط آن را با کاراملی که به‌مدت 20 ثانیه گرم کرده‌ایم، پرمی‌کنیم. مجدد روی کارامل را با خامه می‌پوشانیم و لایه بعدی کیک را اضافه می‌کنیم. در این مرحله حدود ¼ فنجان کارامل را برای تزیین نگه‌می‌داریم.

بعد از اینکه لایه‌های کیک را روی هم گذاشتیم، با کمک کفگیر کیک را با یک لایه نازک از خامه شکلاتی کاور می‌کنیم.

در آخر باقی‌مانده کارامل را در مایکروویو گرم می‌کنیم تا کاملا رقیق شود. از کارامل و کوکی خردشده برای تزیین کیک شکلات توییکس استفاده می‌کنیم.

کیک خوشمزه ما آماده است.

کیک خوشمزه ما آماده است.

جمع‌بندی

امروز سعی کردیم به ساده‌ترین روش طرز تهیه کیک شکلات توییکس را به شما آموزش دهیم. امیدواریم این کیک را درست کنید و از مزه‌ی بی‌نظیر آن به همراه یک لیوان چای، لذت زیادی ببرید. راستی اگر فرصت آماده‌کردن این کیک را ندارید، می‌توانید سری به فروشگاه چوکوچاملی بزنید. چوکوچاملی یکی از بهترین برندهای ایرانی در زمینه تولید دسر و شکلات دست‌ساز است و همه‌ی محصولات این برند کیفیت بالایی دارند. برای سفارش شکلات و دسر اختصاصی خودتان می‌توانید با دو شماره زیر تماس بگیرید.

02122708795

09122704950

سوالات متداول

البته و اتفاقا خیلی هم خوشمزه خواهد شد.

بله می‌توانید به‌جای سیروپ ذرت، از سیروپ نیشکر استفاده کنید.

بله می‌توانید از بادام و فندق خردشده برای تزیین کیک استفاده کنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.