روش درست کردن کیک شکلات Twix

- هدی سجادی 2022/08/30
کیک شکلات Twix

روش درست کردن کیک شکلات Twix

همه ما با شکلات Twix خاطره داریم و حالا ما قصد داریم تا در این مطلب طرز تهیه کیک شکلات Twix را آموزش دهیم. برای یادگیری آموزش درست کردن کیک شکلات تویکس ، با چوکوجاملی همراه باشید.

طرز تهیه کیک شکلات تویکس

برای درست کردن کیک شکلات Twix به مواد اولیه زیر نیاز است:

مواد لازم:

300 گرم شکلات
30 میلی لیتر روغن نباتی
200 گرم شکر
30 میلی لیتر آب
60 گرم کره
60 میلی لیتر خامه
100 گرم بیسکویت

روش کار:

برای درست کردن کیک شکلات Tiwx ، ابتدا 300 گرم شکلات تخته ای را خرد کرده و در ظرفی که بر روی شعله قرار دارد ریخته و به آن 30 میلی لیتر روغن نباتی اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن شکلات و روغن می کنیم تا کاملا شکلات ذوب شده و با روغن ترکیب شود. پس از ذوب شدن کامل شکلات، آن را از روی شعله برداشته و داخل قالب سیلیکونی ریخته و به فریزر منتقل می کنیم.

در گام بعدی، 200 گرم شکر را در ظرفی ریخته و بر روی شعله قرار می دهیم. به شکر 30 میلی لیتر آب اضافه کرده و اجازه می دهیم تا آب به مرحله جوشیدن برسد. حالا با ابزار لیسک شروع به همزدن ترکیب شکر و آب می کنیم و در ادامه 60 گرم کره را به این ترکیب اضافه کرده و مجددا با لیسک همزدن را ادامه می دهیم. در قدم بعدی از درست کردن کیک شکلات Twix ، شصت میلی لیتر خامه را نیز به ترکیبات داخل ظرف اضافه کرده و همچنان هم زدن را ادامه می دهیم. سپس ظرف را از روی شعله برداشته و ترکیباتش را به ظرفی دیگر منتقل می کنیم و اجازه می دهیم خنک شود و حالت کش‌سانی به خود بگیرد. حالا قالب سیلیکونی که از قبل شکلات داخل آن ریخته بودیم را آورده و 60 گرم از مواد کش‌سان را بر روی سطح شکلات پهن می کنیم.

مرحله آخر

در گام بعدی از درست کردن کیک شکلات Twix ، 100 گرم بیسکوییت را بر روی ماده عسلی شکلی که درست کردیم قرار می دهیم و باقی مواد عسلی شکل را بر روی بیسکوییت پهن می کنیم و در قدم بعدی، مقداری از شکلات ذوب شده را بر روی مواد ریخته و در بیسکوییت را بر سطح شکلات چیده و در قدم آخر باقی شکلات ذوب شده را بر روی بیسکوییت خالی می کنیم.

قالب را به فریزر منتقل می کنیم تا مواد کاملا سفت شوند. پس از آنکه کیک شکلات Twix کاملا خودش را گرفت، کیک را از فریزر خارج کرده و با چاقو آن را برش می دهیم. کیک شکلات تویکس ما آماده سرو شدن است.