آشنایی با خواص وانیل طبیعی برای سلامت

وبوتو
18 اسفند, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
وانیل طبیعی

آشنایی با خواص وانیل طبیعی برای سلامت

یکی از مواد خوش طعم و خوش بو برای پخت کیک و درست کردن شکلات ها، وانیل طبیعی است. این ماده غذایی دارای خواص مفیدی برای بدن بوده و مصرف آن می تواند باعث پیشگیری برخی از بیماری های مزمن در بدن شود. در ادامه به برخی از خواص Vanilla خواهیم پرداخت. با چوکوچاملی همراه باشید… .

معرفی گیاه Vanilla

گیاه وانیل در تیره ارکیده طبقه بندی می شود. میوه های این گیاه در غلاف های 5 تا 22 سانتی متری قرلر دارند. هر چه این میوه های این گیاه بیشتر رشد کنند، از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. برای استفاده از میوه های وانیل، باید غلاف ها را در زمان مناسب و با دقت جدا کرد تا میوه های از غلاف خارج نشوند. میوه های این گیاه علاوه بر طعم بخشی به مواد خوراکی مانند کیک و شکلات ، بر سلامتی نیز تاثیر بسزایی دارد.

خواص Vanilla

وانیل در سلامت قلب بسیار موثر بوده و همچنین باعث کاهش کلسترول نیز می شود. کلسترول بالا باعث ابتلا به سکته قلبی و مغزی می شود، در نتیجه کنترل میزان آن برای بدن بسیار مهم است. کاهش کلسترول مانع از لخته شدن خون در عروق می شود. پس مصرف این گیاه برای کاهش خطرات ناشی از بیماری های قلبی بسیار مفید است.

مصرف وانیل طبیعی به دلیل داشتن آنتی اکسیدان بالا نیز بسیار برای بدن مفید است. وجود آنتی اکسیدان در بدن باعث افزایش قدرت سیستم دفاعی بدن و همچنین کاهش استرس می شود. همچنین در التیام سریع زخم ها بسیار موثر است. از دیگر ویژگی های داشتن آنتی اکسیدان، جلوگیری از بروز سرطان در بدن است. رادیکال های آزاد در بدن باعث بروز بیماری های مزمن مانند سرطان می شوند که آنتی اکسیدان ها باعث حذف این مواد خطرناک در بدن می شود.

گیاه وانیل به دلیل داشتن بو و طعم عالی، باعث کاهش اضطراب و بی قراری روحی در افراد می شود. عطر گیاه Vanilla بر روی مغز تاثیر مثبت گذاشته و در نتیجه باعث ایجاد آرامش در فرد شده و در نهایت برای درمان استرس بسیار مفید خواهد بود.

برند چوکوچاملی نیز علاوه بر تولید شکلات هایی با عطر و طعم وانیل طبیعی ، به دنبال سلامت شما مشتریان عزیز خود نیز است. در تصاویر زیر مراحل استخراج میوه وانیل از غلاف آن را مشاهده خواهید کرد:

وانیل طبیعی

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.