آشنایی با شکلات سفید و خواص آن

- هدی سجادی 2020/12/29
شکلات سفید

آشنایی با شکلات سفید و خواص آن

شکلات سفید در واقع یک شکلات نیست اما به دلیل ساخته شدن از مواد فرآوری شده دانه های کاکائو ، به عنوان شکلات سفید معروف شده است. در ادامه می خواهیم به بررسی خواص White Chocolate بپردازیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

برای تهیه شکلات، دانه های کاکائو تحت مراحل فرآوری قرار می گیرد که از این دانه ها دو ماده شکلات تلخ و کره کاکائو به دست می آید. کره کاکائو برای مصارفی مانند ساخت لوازم آرایشی و شکلات سفید مورد استفاده قرار می گیرد. برای ساخت و تولید White Chocolate از مواد کره کاکائو، شکر، شیر، امولسیفایر و حتی از مواد دیگری مانند وانیل نیز استفاده می شود.

گفتنی است که شکلات سفید با شکلات ها فرآوری شده با قند و روغن های گیاهی متفاوت است و این نوع از شکلات ها هیچ گونه خواصی مانند White Chocolate را ندارند و از لحاظ رنگ نیز با هم متفاوت هستند. شکلات سفید تولید شده با کره کاکائو کاملا دارای رنگ عاجی است و قابل تشخیص از شکلات های ساخته شده از روغن های گیاهی است.

 این شکلات در ترکیبات خود از نوعی تری گلیسرید خاص بهره می برد که در دمای بدن انسان ذوب می شود. به دلیل داشتن این ویژگی، White Chocolate در قیاس با شکلات های دیگر شکننده تر هستند و در زمان ذوب کردن خیلی سریع به دمای ذوب می رسد و احتمال سوختن آن وجود دارد. این نوع شکلات فاقد آنتی اکسیدان های موجود در شکلات تلخ است اما دارای کمی کافئین در ترکیبات خود است. در صورت ترکیب شکلات سفیدبا شیر، خواص شیر مانند پروتئین و کلسیم در آن اضافه و حفظ می شود. از خواص مفید مصرف شکلات سفید، حفظ سطح کلسترول، کنترل فشار خون بالا و تقویت حافظه است که می توانند در فرد مصرف کننده اثر گذار باشد.