چگونه شکلات چیپسی درست کنیم؟

وبوتو
7 بهمن, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات چیپسی

چگونه شکلات چیپسی درست کنیم؟

چیپس های شکلاتی در دسته شکلات های تزئینی قرار میگیرنو که کاربرد زیادی در تزئین کیک و شیرینی دارد. در ادامه به آموزش ساخت شکلات چیپسی خواهید پرداخت. با چوکوچاملی همراه باشید… .

چیپس شکلاتی حاوی درصد بالایی کاکائو است که در مقابل دمای بالا مقاومت دارد و نسوز است. بر همین اساس شکلات چیپسی نسوز نیز نامیده می شود. شکلات ها در هر گروهی که قرار داشته باشند از جمله محبوب ترین و پرطرفدار ترین ها به شمار می آیند و همین امر موجب شده تا به عضو فعالی در کیک پزی و شیرینی پزی تبدیل شود.

گام به گام با ساخت chocolate chips

گام اول

ابتدا شکلات های تخته ای را با رنگ دلخواهتان انتخاب کنید. در مرحله اول برای تهیه شکلات چیپسی باید شکلات های را به روش بن ماری آب کنید. برای این منظور یک کاسه بردارید و روی یک ظرف آب در حال جوش قرار دهید. کاسه باید با حرارت بخار آب داغ شود. شکلات ها در اثر حرارت کاسه آب می شوند.

گام دوم

حالا و در گام دوم ساخت چیپس شکلاتی یک لیوان بردارید، قیف پلاستیکی یک بار مصرف را داخل لیوان بگذارید و شکلات های آب شده را داخل قیف بریزید. سپس به سراغ قالب ها بروید. شما باید قبلا قالب شکلات چیپسی را تهیه میکردید وکف قالب را چرب میکردید. با قیف داخل قالب ها را به دقت و آرامی پر کنید.

گام سوم

اجازه می دهیم تا شکلاتها سرد شوند و اصطلاحا خودشان را بگیرند. شکلاتها از قالب خارج کنید و داخل یک ظرف خشک و تمیز در بسته داخل یخچال بگذارید.

نکته:

اگر قالب مخصوص ساخت شکلات چیپسی نداشتید از قوطی های جای قرص و کپسول نیز استفاده کنید.
ظرف مذکور را کاملا بشویید و اجازه دهید تا به طور کامل خشک شود. حالا شکلات های آب شده را داخل ظرف بریزید وتا خنک شدن و سفت شدن شکلات‌ها صبر کنید و در نهایت پس از خارج کردن شکلات از قالب، آنرا به یخچال انتقال دهید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.