آموزش درست کردن چند ماسک شکلات (بخش دوم)

وبوتو
23 فروردین, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
ماسک شکلات

آموزش درست کردن چند ماسک شکلات (بخش دوم)

آیا می دانستید پوست شما هم به همان اندازه که شما شکلات را دوست دارید، به شکلات علاقه دارد؟! شاید این جمله عجیب بنظر برسد اما ماسک شکلاتی همان چیزی است که برای پوست شما مثل خوردن یک شکلات خوب، جذاب و مفید است. در این بخش چند نوع دیگر ماسک شکلات را آموزش خواهیم داد. با چوکوچاملی همراه باشید… .

ماسک شماره شش: ماسک آردی

آرد بسان یا آرد گرم: یک قاشق غذا خوری
ماست: یک قاشق چایخوری
پودر کاکائو: نصف فنجان
لیمو: نصف لیمو

تمام مواد را به طور کامل مخلوط کنید و روی صورت خود بمالید و حدود نیم ساعت بعد آن را بطور کامل شست و شو دهید. این ماسک خانگی لکه ها را کاهش میدهد. شما می توانید دو بار در هفته از این ماسک شکلات تلخ برای روشن سازی و کاهش چین و چروک پوست، استفاده کنید.

ماسک شماره هفت: ماسک نرم و مرطوب کننده

پودر کاکائو : یک قاشق چایخوری
آووکادو نرم: یک چهارم
شیرنارگیل: دو قاشق چایخوری
روغن زیتون یا روغن کنجد : دو قاشق چایخوری

برای درست کردن ماسک شکلات نرم کننده و پیش گیرنده از چروک تمام مواد را کاملا مخلوط کنید و روی صورت خود و گردن تان بمالید و پس از خشک شدن به خوبی بشویید. این ماسک خانگی بخاطر وجود روغن و شیر نارگیل و آووکادو رطوبت صورت شما را محفوظ میدارد.

ماسک شماره هشت: ماسک آب رسان

پودر کاکائو: نصف فنجان
زرده تخم مرغ: یک عدد
روغن نارگیل یا روغن زیتون: یک قاشق غذا خوری

برای درست کر ن ماسک هیدراته، تمام مواد بالا را کاملا مخلوط کنید تا یک دست شوند، سپس به صورت و گردن تان بزنید و اجازه دهید بیست دقیقه باقی بماند و پس از خشک شدن با آب ولرم بشویید. استفاده از این ماسک شکلات دوبار درهفته مجاز است. این ماسک خانگی پوست را تغذیه کرده و با آب رسانی که انجام می دهید، پوست را کاملا نرم میکند.

ماسک شماره نه: مخصوص پوست خشک

پودر کاکائو : وصف فنجان
جو دوسر: سه قاشق غذاخوری
خامه سنگین: یک قاشق چایخوری
عسل: یک قاشق غذاخوری

برای درست کردن ماسک مرطوب و نرم و منعطف کننده پس از اینکه همه مواد بالا را کاملا مخلوط کردید با نوک انگشت ماسک را به کل صورت و گردنتان بزنید و پس از حدود یک ربع الی بیست دقیقه با آب ولرم شست و شو و دهید. از این ماسک خانگی یک بار در هفته استفاده کنید.
جو دو سر موجب از بین رفتن سلول های مرده پوست می شود.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.