طرز تهیه شکلات مغزدار یخی

وبوتو
9 اردیبهشت, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات مغزدار

طرز تهیه شکلات مغزدار یخی

در این بخش قصد داریم به آموزش یک شکلات مغزدار خاص و ویژه بپردازیم که هم مناسب عصرانه است و هم می تواند به عنوان یک هدیه بسیار جذاب به دوستان تقدیم شود. با چوکوچاملی و این طرز تهیه ویژه همراه باشید… .

در ادامه به آموزش درست کردن یک شکلات خاص می پردازیم که برای تهیه مغز داخلی آن هیچ محدودیتی نخواهید داشت و می توانید از ترکیباتی همچون نارگیل، کارامل یا اسلایس میوه در داخل آن استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه شکلات یخی مغزدار

شکلات تخته ای: سیصد گرم
شیر عسلی: صد میلی لیتر
مارشمالو، میوه هشک و چند نوع مغزیجات با تنوع دلخواه و تعداد لازم
پودر نارگیل: پنجاه گرم
کره بادام زمینی: دو قاشق غذاخوری

طرز تهیه شکلات مغزدار خاص یخی

مرحله اول

دو سوم از شکلات را خرد کنید و روی حرارت بخار آب گذاشته تا با روش بن ماری ( که در این مقاله آموزش داده شده است ) آب شود. حالا مابقی شکلات ها را نیز داخل شکلات ذوب شده ی داغ بریزید تا آب شده و شکلاتهای ذوب شده خنک شوند.

مرحله دوم

در گام بعدی برای تهیه شکلات یخی به یک قالب دلخواه و ترجیحا مربعی مثل قالب های یخ نیاز داریم. شکلات های ذوب شده را به نحوی که فقط یک چهارم هر قالب پر شود، داخل قالب بریزید و کمی قالب را تکان داده و بگردانید تا تمام دیواره ها شکلاتی شوند. حالا قالب را در محیطی سرد قرار دهید تا خنک شده و به اصطلاح ببندد. می توانید چند دقیقه آن را داخل یخچال بگذارید.

توجه کنید

هنوز شکلات مغزدار ما آماده نشده و ما به بقیه شکلات های ذوب شده احتیاج داریم. اجازه ندهید این شکلاتها سرد و جامد شوند. روی آن را سلفون بکشید و در جای گرم بگذارید. اگر سفت شدند چند لحظه روی بخار آب گرم بگذارید تا دوباره مایع شوند.

مرحله سوم

حالا به جذاب ترین مرحله ساخت شکلات خاص یا همان شکلات یخی مغردار رسیده ایم. پودر نارگیل را با شیر عسلی مخلوط کنید و کنار دستتان بگذارید. حالا به سراغ اسلایس های میوه خشک، مارشمالو و آجیل های تکه تکه شده بروید. قالب را از یخچال بیرون بیاورید و موادی که آماده کرده اید را به دلخواه هرکدام را که می‌خواهید یه همراه کره بادام زمینی و نارگیل های شیرعسلی دار شده، داخل فضای با دیواره های شکلاتی داخل قالب بریزید. دقت کنید که زیاد پر نشود تا بتوانید دوباره برای تکمیل ساخت شکلات مغزدار روی آن را با شکلات پوشش دهید.

مرحله آخر

روی تمام مواد را شکلات آب شده ای که خیلی داغ نباشد پر کنید. دقت کنید که سطح کار صاف باشد. حالا قالب را دوباره داخل یخچال بگذارید تا کاملا شکلات مغزدار ما سفت شود. و در نهایت قالب را خارج کنید و شکلات ها را از قالب بیرون بیاورید و روی آن را با پودر کاکائو یا قهوه یا نارگیل و یا شکلات آب شده تزئین کنید.

نوش جان… .

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.