دردسر های شکلات خوردن بچه ها و راه های ترک شکلات غیر اصل

وبوتو
18 آذر, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات خوردن بچه ها

دردسر های شکلات خوردن بچه ها و راه های ترک شکلات غیر اصل

آیا کودک شما نیز بی صبرانه منتظر خوردن شکلات در هر زمان و مکان است؟ بچه ها اغلب تمایل بسیار زیادی نسبت به خوردن تنقلات به خصوص شکلاتها دارند. در این بخش با دردسر های شکلات خوردن بچه ها راهکارهای ترک شکلات و تنقلات آشنا خواهیم شد. با چوکوچاملی همراه بمانید… .

خوردنی های خوشمزه

خوردن شکلات برای بچه ها از هر نوعی که باشد لذت بخش است، چه آب نبات باشد، چه شکلات های رنگی رنگی و کاکائویی. در مهمانی ها اگر از تمام انواع شکلاتها از کودکان پذیرایی شود دست رد به سینه هیچ کدام نخواهند زد، البته که این امر موجب نگرانی والدین خواهد شد. برای اینکه شکلات خوردن بچه ها با میل و ولع کمتری همراه باشد والدین باید اقداماتی نه با هدف ترک شکلات به طور کامل بلکه با امید کاهش تعداد دفعات مصرف شکلات و تنقلات انجام دهند. برای مثال اگر قرار است به یک مهمانی جذاب و پر خوراکی! بروند میبایست قبل از حرکت، در خانه صبحانه، یا نهار و یا شام (بنا به تایم مهمانی) بچه را به طور کامل به او بدهند، سیر بودن کودک از جذابیت های خوردن شکلات میکاهد.

نکته دوم برای ترک شکلات که می تواند شکلات خوردن بچه ها را با میل و ولع کمتری همراه کند، عدم منع زیاد است. اگر بارها و بارها خوردن شکلات را برای بچه ممنوع کنید و مدام و به طور مستقیم به او بگویید نباید شکلات بخوری، نتیجه معکوس خواهد بود. پس سعی کنید حواس او را وقتی رغبت زیادی به شکلات نشان می دهد پرت کنید.

جایگزین ها

یک راهکار دیگر برای ترک شکلات، و کنترل و مهار شکلات خوردن بچه ها این است که قبل از گرسنه شدن کودکتان و قبل از یهانه گیری های او برای یک خوردنی خوشمزه، خود برای او ظرفی شامل میوه های خشک، آجیل و خوراکی های سالم خانگی مهیا کنید و در دسترس او قراردهید، لازم نیست کودک را وادار به خوردن خوراکی های سالم کنید، همین این ظرف جذاب دور و بر او و در دسترس باشد کافیست تا در موقع خاص کودک را جذب خود کند.

پس برنامه غذایی کودکتان را کنترل کنید، اجازه ندهید زیاد گرسنه بماند تا میل به شکلات نیز به سرش نزند، کاکائو های جذاب و خوردنی های غیر مجاز را از یخچال و کابینت هایتان جمع کنید. وقتی والدینی در خانه مدام اقدام به خرید تنقلات غیر مجاز برای کودکان میکنند، دیگر فرقی ندارد آن ها را مخفی کنند یا خیر، بلاخره سرو کله شان در خانه پیدا می شود و کودک را جذب خود میکنند، پس قبل از ترک شکلات و تنقلات توسط کوچولویتان، خود دست بکار شوید و تنقلات ناسالم را کنار بگذارید.

نکته آخر

هر شکلاتی برای بچه ها ضرر ندارد، مطالب بالا در رابطه با شکلاتهای کامپاند و غیر اصل می باشند. برخی شکلاتها کاملا سالم، اصل و دست ساز هستند و والدین می توانند گهگداری حتی به عنوان هدیه و جایزه از این شکلاتها به کودکان بدهند.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.