درجه بندی های گیاه ماچا را بشناسید

وبوتو
30 مرداد, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
گیاه ماچا

درجه بندی های گیاه ماچا را بشناسید

خرید انواع گیاه ماچا نیاز به یک پیش زمینه اطلاعاتی دارد و باید قبل از خرید کیفیت ها و درجه بندی ها مشخص شود. البته هیچ کدام از درجات به معنای کیفیت پایین نیستند، اما نوع و نحوه استفاده را معین می کنند. در این بخش به چند درجه از ماچا و نحوه استفاده از آن پرداخته ایم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

آشنایی با خواص گیاه ماچا

1. دفاع از بدن در مقابل سرطان
2. ارتقای میزان تمرکز و حافظه
3. ارتقای میزان سم زدایی در بدن
4. افزایش متابولیسم و سوخت و ساز
5. کاهش میزان کلسترول بد یا ال دی ال
6. بهبود وضعیت سیستم ایمنی
7. ارتقای میزان انرژی و تحرک افراد
8. افزایش طول ماندگاری جوانی با جلوگیری از پیری زودهنگام

1. ماچای تشریفاتی

اگر برگ های تازه و جوان گیاه ماچا در برداشت اول و به صورت دست چین تهیه شوند، ناب ترین طعم و رنگ را خواهند داشت. به درجه این گیاه، تشریفاتی گویند و به طور معمول فقط با آب داغ مصرف می شود عسل، شیر و یا شکر در ترکیب این درجه از ماچا هنگام سرو، استفاده نمی شود. ترکیب ماچای تشریفاتی با آب بدون افزودن شیرین کننده و طعم دهنده طعم دلنشین، از یاد نرفتنی و لطیفی دارد.

پودر ماچا در این نوع تشریفاتی بسیار لطیف و خوشرنگ (سبز کم رنگ و درخشنده) است و تنها با یک بار لمس می توان شدت لطافت آن را احساس کرد.

2. ماچای اعلا

وقتی موعد برداشت دوم از گیاه ماچا می رسد، برگ هایی که برداشت می شوند درجه اعلا دارند. این برداشت کیفیت و نوعی متوسط دارد که نه می توان گفت در حد لطافت درجه ماچا تشریفاتی و نه مثل نوع مناسب برای آشپزی. کیفیت از لحاظ خواص و فوائد در این درجه ماچا نیز درست مثل نوع اول وجود دارد اما بخاطر برداشت دومی بودن کمی طعم تلخ تری دارد و اغلب برای مصرف با کمی طعم دهنده ترکیب می شود.

3. ماچای آشپزی

و اما ماچای آشپزی که تلخی گیاه ماچا در این نوع محسوس تر از دو کیفیت قبلی است، در صنایع پخت نان و کیک استفاده می شود. رنگ آن کم رنگ تر است و می توان گفت کیفیت پایین تری دارد.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.