آموزش درست کردن گاناش

وبوتو
8 بهمن, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
درست کردن گاناش

آموزش درست کردن گاناش

گاناش یک سس جذاب و پرطرفدار است که در بسیاری موارد همچون شیرینی پزی و کیک پزی و حتی در دسر های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. در ادامه با آموزش درست کردن گاناش در چوکوچاملی همراه باشید… .

مواد مورد نیاز

یک دوم لیوان خامه (صبحانه)
یک قاشق چای خوری پودر قهوه
دویست گرم شکلات (تخته ای، یا چیپسی)
چند قطره اسانس وانیل
دو قاشق غذاخوری خاک قند
یک زرده تخم مرغ

گام به گام با آموزش درست کردن گاناش

گام اول

ابتدا یک کاسه تمیز و مناسب بردارید، خاک قند (پودر قند) را داخل کاسه بریزید، زرده تخم مرغ و چند قطره اسانس وانیلی را اضافه کنید. یک همزن بیاورید و مواد داخل کاسه را تا کرمی رنگ شدن هم بزنید، تا یک بافت نرم ایجاد شود، حالا ظرف را کنار بگذارید. در گام بعدی درست کردن گاناش به سراغ خامه می رویم.

گام دوم

خامه را روی حرارت ملایم قرار دهید و مدام هم بزنید. می توانید خامه را روی حرارت بخار آب (بن ماری) قرار دهید. در هر صورت باید مرتبا خامه هم زده شود و به جوش نیاید. وقتی خامه به دمای جوش نزدیک شد، یعنی درست وقتی که خامه در کناره های ظرف حباب بزند، ظرف را از روی حرارت بردارید. در مرحله بعدی به سراغ شکلات میرویم.

گام سوم

شکلات تخته ای و یا شکلات چیپسی را به خانه اضافه کنید. شکلات ها کاملا داخل خامه آب می شوند، حالا قهوه فوری پودری را نیز به این ترکیب شکلاتی بیفزایید. مواد را کمی هم بزنید تا کاملا ترکیب شوند، سپس ترکیب تخم مرغ و خاک قند را که در گام اول درست کردن گاناش درست کرده بودید را به خامه شکلاتی بیفزایید و یک دقیقه هم بزنید. و مدتی برای خنک شدن و آماده سرو شدن در دمای محیط کنار بگذارید و سپس در شیرینی پزی و کیک پزی در مرحله تزئین یا حتی مراحل پخت استفاده کنید.

نکته: گاناش را پس از آماده شدن و قبل از استفاده داخل یخچال نگذارید چون حباب دار می شود.

گاناش طلایی

اگر دوست دارید درست کردن گاناش شما کمی متفاوت تر باشد و ظاهری جذاب تر پیدا کند، شکلات کاکائویی و قهوه را حذف کرده و به جای آن از شکلات سفید و چند قطره زعفران بزنید. اینکار تنوع را برای کیک پزی و. شیرینی پزی زیاد می کند.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.