آموزش آب کردن شکلات سفید

وبوتو
5 شهریور, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
آب کردن شکلات سفید

آموزش آب کردن شکلات سفید

همانطور که در مقاله قبلی خواندید شکلات سفید در واقع هیچ ماده کاکائویی در خود ندارد و از موادی همچون کره، شیر و شکر تشکیل شده است. در این بخش به آموزش آب کردن شکلات سفید و نکات مربوطه خواهیم پرداخت. با چوکوچاملی همراه باشید… .

تجهیزات و وسایل مورد نیاز

برای آب کردن شکلات سفید مطمئن ترین روش استفاده از قابلمه هایی است که به صورت چندتایی داخل هم قرار میگیرند و مناسب برای روش بن ماری هستند. در عین حال روش دیگری نیز وجود دارد که می توان با کمک مایکروویو اقدام به آب کردن شکلات سفید کرد.

روش بن ماری

در این روش احتیاج به دو قابلمه در دوسایز کوچک و بزرگ داریم که قابلمه کوچک بتواند داخل قابلمه بزرگ قرار گیرد به طوری که در لبه ها گیر کند و کامل به داخل سقوط نکند. وقتی فاصله ای میان زیر قابلمه کوچک و کف قابلمه بزرگ به وجود آمد آن را پر از آب کرده و روی شعله میگذایم و داخل قابلمه کوچک نیز شکلات ها را قرار میدهیم. حالا آب کردن شکلات سفید با حرارت بخار آب به راحتی و بدون دخالت مستقیم شعله گاز ممکن خواهد بود.

حفظ بافت شکلات

هنگام آب کردن شکلات سفید باید مراقب باشید تا بخاطر دمای بسیار بالا و حرارت زیاد شکلات به کف قابلمه نچسبد، گره گره، لخته، یا دانه دانه نشود. یک ترفند برای جلوگیری از پیش آمدن این شرایط علاوه بر حرارت متوسط شعله، این است که درب قابلمه را نگذارید تا بخار محبوس نشود.

نکته

اگر قصد دارید طعم دهنده یا رنگ اضافه کنید قبل از اینکه شروع به آب کردن شکلات سفید می کنید این کار را شروع کنید. از قاشق کاملا تمیز و خشک و ترجیحا قاشقی که جاذب رطوبت نباشد مثل قاشق های سیلیکونی و یا فلزی برای هم زدن استفاده کنید.

اگر شکلات کمی لخته شد چه باید کرد؟

سوختگی زیاد شکلات راه حلی ندارد ولی چنانچه کمی لخته یا دانه در شکلات آب شده مشاهده شد می توانید از کانولا یا روغن های بدون طعم، شیر یا خامه و یا روغن شیرینی یا کره تاحدی کمک بگیرید.

ابتدا شکلات را از روی حرارت بردارید، یکی از موارد گفته شده را به همان دمای شکلات برسانید و کم کم با قاشق به شکلات اضافه کنید، هم بزنید و چک کنید که به حالت طبیعی برگردد. البته مثل روز اول نمی شود ولی برای روکش ها، تزئینات و یا لابلای کیک قرارگرفتن مناسب خواهد شد.

چگونه از مایکروویو برای آب کردن شکلات سفید کمک بگیرم؟

این روش به اندازه بن ماری ایده آل و درجه یک نیست ولی بسیار کمک کننده خواهد بود. شکلاتها را خرد کنید و در ظرفی که مخصوص مایکروویو است قرار دهید. نکته ای که در این روش باید رعایت کنید این است که شکلات ها باید به اندازه مساوی تکه تکه شوند تا یکدست آب شوند و ظرف در وسط دستگاه قرار گیرد تا حرارت کاملا یکنواخت منتقل شود.

فراموش نشود که هنگام استفاده از مایکروویو نیز مثل روش بن ماری نباید درب ظرف گذاشته شود. با توجه به نوع دستگاه حدودا سی ثانیه بعد از حرارت دیدن ظرف را خارج کرده و کمی هم بزنید. اگر تغییری احساس نشد دوباره سی ثانیه دیگر زمان بدهید و تا زمانی که اغلب تکه ها ذوب شوند. مابقی تکه ها را نیز رها کنید تا خود با حرارت باقی مانده آب شوند. پس تا آخرین لحظه آب شدن کامل شکلات، ظرف را داخل دستگاه رها نکنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.