رویال آیسینگ چیست؟

وبوتو
7 خرداد, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
آیسینگ

رویال آیسینگ چیست؟

رویال آیسینگ ترکیبی از سفیده تخم مرغ یا پودر مرنگ با پودر قند است که در بعضی مواقع با کمی آبلیمو نیز ترکیب می شود و ماده ای سفید با غلظت مناسب را ایجاد می کند. در ادامه با چوکوچاملی همراه باشید… .

کرم رویال آیسینگ یکی از تزئینات کیک و شیرینی است که برخلاف، خامه و باتر کریم و انواع کرم های دیگر خیلی دیرتر فاسد می شود و ماندگاری بالایی دارد.
برهمین اساس ایسینگ و فوندانت یکی از گزینه های مناسب برای تزئینات کیک و شیرینی و پرکردن و برجسته سازی آنها محسوب می شود.

ساختار و ترکیب

این کرم در واقع هیچ رنگی ندارد و کاملا سفید است. عموما با افزودن رنگ خوراکی می توان آن را یه رنگ های دلخواه تغییر داد.
رویال آیسینگ در واقع با توجه به کاربردهای گوناگون، غلظت های متفاوتی دارد و شناخت غلظت متعادل و ایده آل برای هر مصرفی، نیاز به مهارت خاصی دارد. رقت و غلظت ایسینگ به ترتیب با افزودن آب و پودر قند تعدیل می یابد.

تاریخچه

داستان ها و جریانات متنوعی درباره دلیل نام گذاری این پوشش کرمی کیک و شیرینی وجود دارد که یکی از آن ها احتمالا اعتبار بیشتری داشته است. گفته می شود ملکه انگلیس سفارش کیک بسیار خاص و مجللی را برای مراسم عروسی خود داشته که شف ها و قنادان و طراحان این کیک برای ساخت آن مدت زمان زیادی صرف کردند. در طول این مدت برای عدم فساد کیک و پوشاندن لایه های رویی و پرکردن منافذ و جلوگیری از نفوذ هوا، ماده ای را ترکیب و اختراع کردند به نام ایسینگ یا رویال آیسینگ که بعد ها در صنعت شیرینی و کیک و شکلات طرفداران بسیاری پیدا کرد.

نکات کاربردی

1. برای عدم تغییر رنگ پوشش آیسینگی  می توانید در زیر این لایه از خمیر مارزیپان استفاده کرد.

2. برای جلوگیری از خشک شدن رویال آیسینگ از گلیسیرین استفاده کنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.