شکلات وگان چیست و چطور تهیه می شود؟

وبوتو
31 خرداد, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات وگان

شکلات وگان چیست و چطور تهیه می شود؟

به همان شکل که حتما می دانید وگان رژیمی از گیاه خواری است که در آن علاوه بر مصرف گوشت، لبنیات و هر آنچه مشتقات و محصولات حاصل از حیوانات باشد ممنوعیت دارد، حتی تخم مرغ. تنوع در این رژیم غذایی طبیعتا محدودتر است. شما می توانید با آموزش تهیه شکلات وگان وعده های غذایی جذاب تری داشته باشید. در ادامه با چوکوچاملی همراه باشید… .

همانطور که میدانید در ترکیب شکلات ها کره، شیر و خامه وجود دارد که همه جزو ممنوعیات رژیم غذایی وگان ها محسوب می شود. اگر این رژیم را آغاز کرده اید اصلا نگران نباشید شما از خوردن شکلات های جذاب و خوشمزه با آموزش درست کردن شکلات  گیاه خواران محروم نخواهید بود.
درست کردن شکلات

مواد لازم برای درست کردن شکلات وگان

کره ی کاکائو ریز ریز و خرد شده چهار و نیم فنجان
روغن نارگیل دو قاشق غذاخوری
پودر کاکائوی تلخ یک فنجان
شربت افرا دو قاشق غذاخوری
مقدار کم نمک (قابل حذف است)
عصاره وانیل یک دوم قاشق چایخوری
نوشیدنی کاکائو سه قاشق غذاخوری

مراحل تهیه شکلات گیاه خواران وگان

مرحله اول

در قدم اول درست کردن شکلات وگان برای تهیه نارگیل و کره کاکائو را داخل یک کاسه نشکن بلور یا استیل بریزید و با روش بن ماری آب کنید. برای این منظور حدود دو، سه دقیقه کاسه را روی قابلمه با آب در حال جوش بگذارید و در این مدت یکی دوبار نیز کره و روغن را مخلوط کنید تا به صورت یک دست ذوب شود.

مرحله دوم

در گام بعدی کاسه را از روی حرارت بردارید. در قسمتی دیگر پودر کاکائو را الک کنید تا تمام ذرات ریز و یکدست باشند و به کره های ذوب شده بیفزایید. حتما الک کردن را انجام دهید تا کاکائو ها گلوله گلوله نشوند. حالا با یک لیسک مواد را به آرامی هم بزنید طوری که کاملا یکدست شوند.

مرحله سوم

در مرحله سوم از درست کردن شکلات وگان تنوع دهنده ی رژیم غذایی وگان لازم است تا شربت افرا را به بقیه مواد بیفزایید و هم بزنید. حالا می بایست نمک و وانیل را که البته اختیاری هستند اضافه کنید.
وانیلی برای افزایش طعم اضافه می شود و نمک نیز برای افزایش عمق این طعم.

مرحله آخر

در قدم آخر از درست کردن شکلات گیاه خواران وگان می بایست شکلات را در قالب های دلخواهتان بریزید. تا یک ساعت اجازه دهید شکلات داخل یخچال بماند تا بخوبی خودش را بگیرد.

نکته

چنانچه کره کاکائو پیدا نکردید می توانید به جای کره فقط روغن نارگیلی بریزید اما چربی آن بسیار بیشتر می شود.
از رژیم غذایی وگان و شکلات های جذاب خود لذت ببرید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.