روش درست شکلات تلخ دست ساز با دانه های کاکائو

وبوتو
21 خرداد, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات تلخ دست ساز دانه کاکائو

روش درست شکلات تلخ دست ساز با دانه های کاکائو

در این مطلب می خواهیم نحوه درست کردن شکلات تلخ دست ساز با دانه های کاکائو را آموزش دهیم. در انتها نیز ویدئویی از روش درست کردن Dark Chocolate را قرار می دهیم. با چوکوچاملی همراه باشید… .

مراحل درست کردن Dark Chocolate از دانه های کاکائو

گام اول:

میوه کاکائو را ابتدا با احتیاط می شکافیم و دانه های کاکائو را خارج می کنیم. پوسته خارجی در بر گرفته دانه های کاکائو بسیار لزج بوده و نمی توان دانه ها را از پوسته خارجی آن جدا کرد. برای این کار باید از روش تخمیر استفاده کرد. دانه های کاکائو را داخل شیشه ای ریخته و در آن را می بندیم و اجازه می دهیم تا 24 ساعت بگذرد.

پس از گذشت یک روز، در شیشه را باز می کنیم و شروع به هم زدن آن ها می کنیم. قابل ذکر است که تخمیر آن ها بین یک تا چهار روز طول بکشد. پس از گذشت چهار روز در شیشه را باز کرده و بر روی آن پارچه ای می کشیم و اجازه می دهیم دو تا سه روز به این صورت بماند. البته در طول روز، دانه های شکلات را مرتبا هم می زنیم تا دانه ها بهتر تخمیر شوند.

گام دوم:

 حالا و پس از گذشت تقریبا 7 روز، برای خشک شدن بهتر پوسته دانه های کاکائو می توان آن ها را در محلی پهن کرد تا هوای مستقیم به خشک شدن دانه های کاکائو کمک کند و یا آن ها را داخل یک ماکروویو به مدت 24 ساعت با دمای پایین قرار داده تا کاملا پوسته خارجی آن خشک شود. روش دوم، روش مناسب تری است و می توان از آن استفاده کرد. پس از گذشت 24 ساعت، دانه های کاکائو را از ماکروویو خارج کرده و شروع به پوسته گیری دانه های کاکائو می کنیم.

قابل ذکر است که پوسته گرفتن آن زیاد آسان نخواهد بود و برای سرعت بخشیدن به این کار، مجدد دانه های کاکائو را با دما 325 درجه فارنهایت یا 160 درجه سانتی گراد و به مدت 5 دقیقه داخل ماکروویو قرار می دهیم. بعد از گذشت 5 دقیقه، دما را تا 275 درجه فارنهایت یا 135 درجه سانتی کراد پایین آورده و به مدت 20 دقیقه اجازه می دهیم داخل ماکروویو بماند. حالا دانه ها را از ماکروویو خارج کرده و حالا بسیار راحت تر می توان دانه ها را پوسته گیری کرد.

گام سوم:

در ادامه و برای درست کردن شکلات تلخ دست ساز، دانه های کاکائو را داخل هاون ریخته و شروع به کوبیدن آن ها می کنیم. پس از تبدیل دانه ها به پودر کاکائو، این پودر را داخل مخلوط کن ریخته و به آن 20 گرم شکر اضافه کرده و مخلوط کن را روشن می کنیم. پودر کاکائو را تا زمانیکه کاملا به حالت پودر دربیاید، مخلوط می کنیم. حالا پودر کاکائو را مجددا داخل هاون ریخته و به مدت 10 دقیقه آن را می کوبیم.

گام چهارم:

برای تهیه Dark Chocolate دست ساز، به پودر کاکائو حدود 10 گرم کره کاکائو اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم. حالا ترکیب پودر کاکائو و کره کاکائو را به روش بن ماری بر روی ظرف آب جوش قرار می دهیم و مجدد 10 گرم کره کاکائو به ترکیب داخل ظرف اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن آن ها می کنیم تا کاملا یکدست شوند.

ظرف را از روی ظرف آب جوش برداشته و به آن یک تکه شکلات تلخ برای طعم بهتر به آن اضافه کرده و شروع به ترکیب کردن آن با مواد داخل ظرف می کنیم. زمانیکه دمای آن به 31 درجه رسید، ترکیبات را داخل قالب شکلات تبلتی می ریزیم و اجازه می دهیم دمای آن کاهش یافته و شکلات تلخ دست ساز را تقریبا از شب تا صبح به یخچال منتقل می کنیم. حالا آن را از یخچال خارج کرده و شکلات تبلتی را از قالب جدا می کنیم.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.