آموزش درست کردن چند ماسک شکلاتی (بخش اول)

وبوتو
21 فروردین, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
ماسک شکلاتی

آموزش درست کردن چند ماسک شکلاتی (بخش اول)

آیا می دانستید پوست شما هم به همان اندازه که شما شکلات را دوست دارید، به شکلات علاقه دارد؟! شاید این جمله عجیب بنظر برسد اما ماسک شکلاتی همان چیزی است که برای پوست شما مثل خوردن یک شکلات خوب، جذاب و مفید است. در این بخش چند نوع ماسک شکلاتی را آموزش خواهیم داد. با چوکوچاملی همراه باشید… .

توجه داشته باشید منظور ما از شکلات در هر دو بخش این مقاله، شکلات تلخ و واقعی است که اصل و مرغوب باشد.
دارک چاکلت ها دارای پلی فنول، کاتچین و فلاوانولها هستند که همگی خاصیت آنتی اکسیدانی شدیدی دارند.
*میوه و درخت کاکائو را در این مقاله بیشتر بشناسید.

ماسک خانگی شکلات تلخ چه فوایدی برای پوست شما دارد؟

ماسک شکلاتی به خاطر خاصیت آنتی اکسیدانی ذکر شده در فلاوانولهای آن پوست شما را در برابر اشعه های خطرناک آفتاب محفوظ نگاه میدارد و همچنین با بیشتر کردن سطح هیدراسیون پوست بهبود یافته و میزان جریان خون نیز بیشتر می شود.

درست کردن ماسک خانگی شکلاتی علاوه‌بر حس خوبی که به شما می دهد استفاده از آن موجب می شود اثرات استرس نیز کمتر به پوست شما آسیب  بگذارد، چون هورمون های استرس را کاهش می دهد.

دیگر مطالعات انجام شده در رابطه با فواید ماسک شکلاتی کاهش التهابات و درمان مشکلات ایجاد شده بخاطر حساسیت های پوستی می باشد.

چند روش آموزشی درست کردن ماسک شکلات تلخ

ماسک شماره یک: برای پوست چرب و آماده آکنه

پودر کاکائو : یک قاشق سوپ خوری
کمی دارچین
عسل: یک قاشق سوپ خوری

مقادیر گفته شده از عسل و دارچین و پودر کاکائو را باهم مخلوط کنید تا به حالت خمیری در آید. این ماسک شکلاتی را به پوست صورت خود بزنید، همچنین می توانید آن را به گردن خود نیز بزنید. اجازه دهید حدود بیست دقیقه الی نیم ساعت باقی بماند و سپس آن را بشویید. در طول هفته دو مرتبه از این ماسک خانگی استفاده کنید.
این ماسک بخاطر وجود عسل و کاکائو موجب از بین رفتن باکتری های آکنه ساز می شود.و.در عین حال پوست را نرم و منعطف می کند.

ماسک شماره دو: ماسک خاکی شکلاتی

پودر کاکائو : یک ربع فنجان
خاک رس تمیز: دو قاشق سوپ‌خوری
آب لیمو: یک قاشق چایخوری
ماست: دو قاشق سوپ خوری
روغن نارگیل: یک قاشق چایخوری

برای درست کردن ماسک خاکی شکلاتی همه موارد ذکر شده را باهم مخلوط کنید و. روی صورت و گردنتان بزنید. حدود بیست دقیقه الی نیم ساعت بگذارید ماسک خانگی شما روی صورت و گردنتان باقی بماند و بعد با آب ولرم به خوبی بشویید. آب لیمو و ماست باعث پاکسازی پوست و روشن سازی پوست شما می شود. در هفته دو مرتبه استفاده شود.

ماسک شماره سه: ماسک آرام بخش و مرطوب کننده

موز: یک عدد
توت فرنگی: یک فنجان
هندوانه: یک فنجان
پنجاه گرم شکلات تلخ آب شده

موارد ذکر شده را کاملا له و مخلوط کنید، حدود بیست دقیقه روی صورت خود باقی بگذارید و بعد با آب گرم شست و شو دهید. این ماسک شکلاتی را هم هفته ای دو بار می توانید استفاده کنید.

ماسک شماره چهار: ماسک ورقه ای پاکسازی پوست

پودر کاکائو بدون افزودنی: یک سوم فنجان
عسل: یک چهارم فنجان
شکر قهوه ای: دو قاشق سوپ خوری

برای درست کردن ماسک خانگی ورقه ای موارد را باهم مخلوط کنید، یک خمیر سفت حاصل می شود، که می توانید آن را روی صورت و گردن خود بزنید، پس از خشک شدن آرام این ماسک شکلاتی را آرام جدا کنید و با آب شست و شو داده و آرام ماساژ دهید. از این ماسک نهایتا یک بار در طول هفته استفاده کنید.

ماسک شماره پنج: ماسک جوانی

پودر کاکائو : یک قاشق سوپ خوری
خامه: یک قاشق سوپ خوری
عسل: یک قاشق عسل

همه موارد بالا را جهت درست کردن ماسک شکلاتی کاملا مخلوط کنید تا خمیر سفتی ایجاد شود، این ماسک را حدود بیست الی سی دقیقه روی صورت باقی بگذارید و ماساژ دهید. یک یا دو بار در هفته از این ماسک می توانید استفاده کنید. پودر کاکائو بخاطر آنتی اکسیدان موجود پوست را جوان می کند و عسل نیز پاکسازی منافذ پوست را انجام می دهد و خامه نیز پوست را مرطوب می کند.

ادامه در بخش بعد… .

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.