خوردن شکلات چه خاصیت هایی برای بدن ما دارد؟ (بخش اول)

وبوتو
15 مهر, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
خوردن شکلات

خوردن شکلات چه خاصیت هایی برای بدن ما دارد؟ (بخش اول)

شکلات، خوشمزه ای مفید است که اگر به سرمنشاء آن بر گردیم ریشه ای گیاهی دارد و چنانچه یکی از انواع با کیفیت آن انتخاب شود، علاوه بر طعم دلنشینی که دارد، خواص بسیار ارزشمندی را نیز برای بدن خواهد داشت. در این قسمت به چند مورد از خواص ارزشمند خوردن شکلات پرداخته شده است. با چوکوچاملی همراه باشید… .

پس از خواندن این مقاله، اگر شکلات واقعی و اصل خریداری کرده اید، با خوردن شکلات حس خوبی خواهید داشت و با وجود مزایای بسیار زیادی که شکلاتها دارند، دیگر چندان نگران سلامتی، جوش ها و احیانا افزایش وزنتان، نخواهید بود.

1. حافظه

خوردن شکلات

عصاره خالص کاکائو، خواص معجزه آسایی که دارد برای ارتقای سطح حافظه سالمندان بسیار سودمند است و هرکسی را که ترس از دست دادن حافظه دارد ترقیب به خوردن شکلات می کند. البته که باید بگوییم خاصیت شکلات با افزودنی های صنعتی و ترکیباب اضافی مختلف کاهش پیدا میکند.

2. تقویت ریاضی و محاسبات

اگر در درس ریاضی و محاسبات عملکرد ضعیفی دارید خوردن شکلات می تواند چند قدمی برای شما جهش ایجاد کند. پروفسور کندی در رابطه با خواص شکلات به نتایج تعجب آوری رسیده است. وی در یک آزمايش، پانصد میلی گرم شکلات کاکائو را در یک نوشیدنی گرم به افراد شرکت کننده داده، جریان خون به مغز افزایش پیدا کرده و درنتیجه در حل معادلات سخت ریاضی عملکرد بسیار بهتری نسبت به قبل داشته اند.

3. کلسترول

از دیگر خواص شکلات که البته بیشتر مربوط می شود به خوردن شکلات تلخ وتیره وجود استرول های گیاهی و فلاونول هاست که میزان سطح کلسترول خون را کاهش می ده.

4. ورزش

در یک آزمایش به چند موش تکه های کوچکی از شکلات تلخ داده شد. نتیجه این بود که حرکات و جنب و جوش ها قدرتمند تر شد و شدت گرفت. البته باید گفت خاصیت شکلات و قدرتمند و ورزشکار شدن شما به افزایش مصرف شکلات نیست بلکه به میزان متعادل خوردن شکلات و آن هم شکلات واقعی می تواند کارساز باشد.

5. فشار خون

آرام شدن رگ ها و کاهش فشار خون در شریان ها با میزان متعادل نیتریک اکسید رابطه مستقیمی دارد. خوردن شکلات دارک فلاونول های خون. را افزایش می دهد و به تولید این ماده حیاتی و درنتیجه کنترل فشار خون می انجامد.
نکته قابل ذکر دیگر این است که، تئوبرومین موجود در شکلات تلخ می تواند به عنوان محرک قلب عمل کند و به شریان‌ها کمک کند و در نتیجه وقتی زنان باردار اقدام به خوردن شکلات تلخ زیادی می کنند عوارضی همچون فشار خون بالا یا پره اکلامپسی در آنها تا چهل درصد کاهش پیدا می کند.

6. سرفه

سرفه های سخت و آزار دهنده را می توان با خوردن شکلات کنترل یا مهار کرد. یکی از خواص شکلات ها بخصوص کاکائو های تلخ، داشتن مواد شیمیایی همچون تئوبرومین است که عملکرد بسیار خوبی در بهبود سرفه دارد و عوارض جانبی داروهای شيميايی کدئین دار را نیز در بر ندارد.

7. گردش خون

کاکائو های واقعی یا اصطلاحا ریل می توانند مثل داروی آسپرین عمل کنند و با بهبود و افزایش گردش خون در بدن، مانع از لخته شدن خون شوند. این خاصیت شکلات به عنوان یک داروی خوشمزه نیز می تواند برای سالمندان خوشحال کننده باشد.

8. نشاط

اگر همیشه خسته اید شکلات غیر کامپاند مصرف کنید. تحقیقاتی که بر روی چند نفر از داوطلبان (با خوردن شکلات به مدت دوماه) انجام شده نشان می دهد که خوردن کاکائو یی که اصلی و واقعی باشد می تواند خستگی مزمن را برطرف کرده و اگر به اندازه مصرف شود هیچ اضافه وزنی را هم به دنبال نداشته باشد.

بخش دوم …

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.