آشنایی با فواید شکلات برای کودکان

وبوتو
22 آذر, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
فواید شکلات برای کودکان

آشنایی با فواید شکلات برای کودکان

شاید به ندرت بتوان کودکی را پیدا کرد که دست رد به سینه شکلات ها بزند، اگر یک ظرف پر از انواع شکلات را روی میز قرار دهید می توانید مطمئن باشید که تمام آنها نوش جان فرزندانتان خواهند شد. در این بخش فواید شکلات برای کودکان و مقدار خوردن شکلات مقاله دردسرهای شکلات را بررسی خواهیم کرد. با ما در چوکوچاملی همراه باشید… .

نکات مهم و خوشمزه

شما می توانید شکلات را نه تنها از لیست ممنوعیات خوردنی بچه ها حذف کنید بلکه آن را تبدیل به یک میان وعده جذاب و هیجان انگیز برای کودکانتان کنید. ابتدا باید بگوییم اگر قصد دارید شکلات اصل را به کودکتان معرفی کنید و او را با این طعم جذاب و فراموش نشدنی آشنا کنید چند نکته را فراموش نکنید:

فواید شکلات برای کودکان هرچقدر هم زیاد باشد، نباید جایگزین وعده اصلی شود.
برخی کودکان نسبت به شکلات کاکائویی و یا برخی فیلینگ ها و یا پرالین های داخل آن آلرژی و حساسیت دارند، پس قبل از خرید شکلات به محتویات و مواد تشکیل دهنده آن شکلات حتی اگر شکلات اصل باشد کاملا توجه کنید و اطلاعات روی بسته بندی را بخوانید.
اگر کودک شما کمتر از یک سال سن دارد، او را با شکلاتها آشنا نکنید تا ذائقه فرزندتان به سمت شیرینی دوستی نرود
نکته آخر اینکه فواید شکلات برای کودکان شاید زیاد باشد اما اگر منجر به پرتحرکی و پرحرفی و هیجان بالا در او شود باید مقدار مصرف و نوع انتخاب شکلات بررسی شود. می توانید به جای شکلات کاکائویی از شکلاتهای سفید که البته شکلات اصل و مرغوب باشند استفاده کنید.

فواید

پیش از هر چیزی باید بگوییم خوردن تنقلات حتی اگر شکلات واقعی و اصل Fباشد، قبل از یک سالگی ممنوع و بعد از یک سالگی نیز باید با احتیاط و به مقدار کم توسط کودکان مصرف شود.

1. آنتی اکسیدان

با توجه به پلی فنول موجود در دانه های کاکائو مصرف شکلات کاکائویی مرغوب گهگداری برای کودکان به خاطر خاصیت آنتی اکسیدانی آن مفید است.
شکلات های دارک با میزان بالای آنتی اکسیدان با رادیکال های ازاد مبارزه می کند و همچنین موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

2. ترکیبات مفید

فواید شکلات برای کودکان بخاطر ترکیبات داخلی آن است. اگر شکلات اصل و واقعی باشد کاکائوی آن سرشار از ویتامین‌هایی از جمله، A، B1، B2، B3، C و E و همچنین مواد معدنی مثل کلسیم، آهن، روی مس، پتاسیم و منگنز می باشد که نه تنها ضرری برای بچه ها ندارند بلکه مفید نیز هستند.
علاوه بر این طی تحقیقات اخیر مشخص شده است که شکلات مملو از فسفات، کلسیم و ویتامین دی است که همه نشان دهنده فواید شکلات برای کودکان است.

3. چربی

چربی داخل دانه های کاکائو به تنهایی مفید است و اگر شکلات کاکائویی که انتخاب می کنید از برند معتبری باشد هیچ گونه چربی اضافی در ترکیبات خود نخواهد داشت و برای کلسترول خون نیز هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

4. تأمین انرژی

اگر فرزندتان بسیار پر تحرک و پر جنب و جوش است، کالری کاکائو می تواند به تأمین انرژی کودکتان کمک کند و همچنین بخاطر وجود هورمون سروتونین موجب حس شادی و سرخوشی شود.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.