شکلات ترافل چیست؟

وبوتو
31 خرداد, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
شکلات ترافل

شکلات ترافل چیست؟

شکلات دوست ها ترافل را به خوبی میشناسند. یکی ار آن دسته شکلات های محبوب ترافل ها هستند که انواع متنوع و گوناگون و با طعم های مختلفی دارند. در این قسمت تاریخچه ی شکلات ترافل و لینک آموزش انواع ترافل ها در اختیارتان قرار خواهد گرفت. با چوکوچاملی همراه باشید… .

تا بحال فکر کرده اید که نام شکلات ترافل از کجا آمده و اصلا تاریخچه توليد آن چگونه است؟

ترافل چیست و چه معنایی دارد؟

کلمه ترافل در زبان لاتین به معنای توده یا قلمبه است. جالب است بدانید ترافل اسم یک نوع قارچ بسیار گران قیمت زیر خاکی است که برخی این عقیده را دارند که نام شکلات ترافل بخاطر شباهت ظاهری که به این قارچ دارند می باشد. ترافل دو ریشه دارد، هم قارچ بسیار گران قیمت که زیر درخت بلوط رشد می کند و هم نوعی گاناش شکلاتی  است که با شکلات آب شده و پودر شکلات پوشش داده می شود.

لینک آموزش ترافل های دست ساز

اولین ترافل شکلاتی توسط چه کسی تولید شده است؟
ماجرای اول

اختراع ترافل دو ماجرا دارد. ماجرای اول به شیرین پز فرانسوی بر میگردد در نزدیک به کریسمس سال 1895 میلادی، وقتی که کارهای خیلی ساده تدارکات کریسمس را انجام می داد، ایده ای به ذهنش رسید. او تصمیم گرفت تا مشتری های خود را بایک اختراع خوشمزه ی جدید سورپرایز کند. با این طرز فکر شروع به تهیه یک گاناش شکلاتی  بسیار با کیفیت کرد. گاناش ها را به اصطلاح قلقلی کرد و به شکل توپک های کوچک در آورد. و پس از آن این توپک ها را داخل پودر کاکائو غلتاند تا به خوبی پوشیده شوند و به راحتی قابل برداشتن باشند و. با حرارت دست به زودی ذوب نشوند. بر همین اساس شکلات ترافل جذاب امروزی شکل گرفت.

روش درست کردن ترافل دست ساز کره بادام زمینی

ماجرای دوم

ماجرای دوم مربوط می شود به یک دستیار آشپزی به نان آگوست که در سال 1920 اشتباهی انجام داده بود. آگوست با بی ملاحظه گی و اشتباه در کار باعث شد حالا ما یک ترافل جذاب داشته باشیم. ماجرا از این قرار است که او به صورت کاملا اشتباه خامه ی داغی که در اختیار داشت را داخل کاسهدای حاوی شکلات ریخت. تکه های شکلاتی ذوب شدند و پس از سرد شدن خمیری شکلاتی در دسترس قرار گرفت که به خوبی می توانستند آن را به شکل توپک های کوچک در آورند و در پودر کاکائو بغلتانند و ترافل خوشمزه ای اینگونه تهیه شد.

روش درست کردن ترافل دست ساز نوتلا

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.