خوردن شکلات چه خاصیت هایی برای بدن ما دارد؟ (بخش دوم)

وبوتو
15 مهر, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
خوردن شکلات

خوردن شکلات چه خاصیت هایی برای بدن ما دارد؟ (بخش دوم)

شکلات، خوشمزه ای مفید است که اگر به سرمنشاء آن بر گردیم ریشه ای گیاهی دارد و چنانچه یکی از انواع با کیفیت آن انتخاب شود، علاوه بر طعم دلنشینی که دارد، خواص بسیار ارزشمندی را نیز برای بدن خواهد داشت. در این قسمت به چند مورد از خواص ارزشمند خوردن شکلات پرداخته شده است. با چوکوچاملی همراه باشید… .

در بخش قبل چند مورد از خواص شکلات را بررسی کردیم، در این قسمت موارد بیشتری از خاصیت شکلات ،هدیه ی سلامتی طبیعت به بشر، خواهیم پرداخت.

9. کاهش احتمال ابتلا به سرطان

یکی از خواص شکلات دارک یا تلخ وجود آنتی اکسیدان ها و خاصیتهای ضدالتهابی در کاکائو است که موجب مصون مانند از رادیکال های آزاد سرطان زا می شود.

10. بارداری

خوردن شکلات

اگر در دوران بارداری به سر می برید به شما پیشنهاد میکنیم خوردن شکلات را به صورت روزانه به مقدار محدود و متعادلی که پزشکتان آنرا تأیید کرده باشد، ادامه دهید. مصرف شکلات در طول بارداری هم استرس را از شما دور میکند و فشار خون بالا را کاهش می دهد، علاوه بر این برای سلامت و رشد بهتر جنین نیز بسیار تأثیرگذار است. همچنین یکی دیگر از خواص شکلات جالب است بدانید این است که مواد شیمیایی همچون فنیل تیلامین داخل کاکائو باعث می شود مغز مادر اندورفین آزاد کند و با انتقال این ماده به جنین، نوزاد شاداب تر و پر نشادتر خواهد شد.
کاکائو با درصد خلوص حدود هفتاد درصد خواص بیوفلانوئیدی و آنتی اکسیدانی بیشتری دارد و سیستم ایمنی تان را تقویت می بخشد.

11. سلامت قلب

منعطف بودن عروق بدن به مقدار زیادی می تواند به فلانوئید های موجود در شکلات ها مرتبط باشد در تحقیقاتی که با کمک صد و چهارده هزار شرکت کننده انجام گرفت، مشخص شد که حملات قلبی تا 37 درصد و احتمال مبتلا شدن به سکته های قلبی نیز با خوردن شکلات تا 29 درصد کاهش پیدا کرده است.

12. آفتاب سوختگی

یکی از خواص شکلات که طی تحقیقات علمی انجام شده در لندن اثبات شده است این است که بانوانی که شکلاتهای دارای فلاونول خورده بودند، میزان نور با اشعه UV را بدون ایجاد سوختگی روی پوست به مقدار دوبرابر بیشتر از افراد دیگر تحمل کرده بودند.

13. آرامش و نشاط

محققان با انجام تحقیقاتی روی پلی فنول های داخل ترکیبات کاکائو ها دریافتند که این ترکیبات موجب بهبود خلق و خو و همچنین افزایش آرامش و شادی افراد می شود.

14. آلزایمر

چنانچه اعصاب دچار اختلال شوند و مسیر های عصبی مغزی مشکل دار شوند فراموشی یا آلزایمر رخ می دهد که این امر باعث از بین رفتن حافظه به خصوص در سالمندان می شود. یک خاصیت شکلات و خوردن شکلات اصل این است که مسیر های حیاتی عصبی آسیب دیده را بهبود می بخشد و شرایط را متعادل می سازد.

15. تغذیه سالم

اگر هوس یه میان وعده بسیار مغذی و البته جذاب و لذیذ کرده اید، حتما به سراغ شکلات های خالص و باکیفیت 70 یا 80 درصدی بروید. این ماده مغذی با وجود مس، منگنز، منیزیم، آهن، فیبر، سلنیوم و پتاسیم بهترین میان وعده برای شما خواهد بود.

16. افزایش اندورفین

افزایش اندورفین که یکی از هورمون های مغزی می باشد ارتباط مستقیمی با خوردن شکلات و خواص شکلات ها دارد که موجب نشاط و فرح بخشی در شما می شود. فلانول های موجود در کاکائو منجر به تولید اندورفین در بدن می شوند و موجب افزایش هیجانات، شادی، احساس عشق و خوشحالی و کاهش اختلالات ذهنی و افسردگی می شود.

17. دیابت

برخی مطالعات در رابطه با خواص شکلات نشان می دهد که مصرف شکلات تلخ real نه تنها قند خون را بالا نمی برد بلکه فلانوئید های موجود در آن باعث می شوند متابولیسم بدن و موجب کارکرد بهتر انسولین شود. دیابتی ها می توانند خوشحال باشند اما باز هم نباید ریسک کرد و به مقدار خیلب زیاد و آن هم شکلات های کامپاند مصرف کرد.

18. پرخوری

اگر مدام به دنبال یک خوراکی و میان وعده خوشمزه هستید، و تا وقتی چیزی نخورید به اصطلاح حال انجام هیچ کاری ندارید، خاصیت شکلات اینجا نیز خود را نشان میدهد، خوردن شکلات تلخ حتی یک تکه در روز می تواند به شما سرعت و انرژی بخشد و مانع از خوردن تنقلات اضافی در طول روز شود.

19. تقویت بینایی

در طی یک تحقیق علمی یکی دیگر از خواص شکلات ثابت شد. افزایش جریان خون ناشی از مصرف کاکائو موجب شد تا افرادی که طی یک دوره شکلات خورده بودند بینایی شان نسبت به قبل بهبود بخشد و دید بهتری داشته باشند.

20. بی ام آی

BMI یا شاخص توده بدنی با مصرف هفتگی شکلات کاهش پیدا می کند، و شما در عین حالی که یک خوراکی خوشمزه خورده اید، بی ام آی پایینی نیز خواهید داشت.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.