آموزش شکلات دست ساز خانگی؛ ماشین زمان کوچک!

وبوتو
3 خرداد, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
آموزش شکلات دست ساز

با شکلات، خاطرات قشنگ زندگی همیشه در کنارمان هستند. شکلات یک ماشین زمان است! ممکن است خیلی وقت‌ها بدون این‌که حواستان باشد از این ماشین زمان استفاده کرده‌باشید. وقتی به‌عنوان یک نوزاد چشمتان را به این دنیا باز کردید، در تولد یک سالگی‌تان و همین‌طور تولد سال‌های بعد، هر روز برای زنگ تفریح‌های مدرسه در میان دوستان، برای یک عصرانه‌ی خانوادگی، برای تایم استراحت کاری کنار همکاران، برای عروسی … شکلات در همه‌ی این لحظه‌های شادِ زندگی کنارمان هست و این خاطرات قشنگ را ذخیره می‌کند. وقتی دوباره دور هم جمع می‌شویم و لذت وصف نشدنی آب شدن شکلات خوب و خوشمزه را روی زبانمان حس می‌کنیم، باز همه‌ی آن خاطرات قشنگ زنده می‌شوند. این‌جوری دو شکلات زمان‌های متفاوت را به هم وصل می‌کنند.

حتما شما هم تجربه کرده‌اید که شکلات‌های خوشمزه‌تر خاطره‌های قشنگ را بهتر در مغزمان حک می‌کنند. خوشمزه‌ترین شکلات‌، شکلات دست ساز است. هر شکلات دست ساز شخصیت خودش را دارد و به آن توجه ویژه‌ای شده است. شکلات‌های خاص و متفاوتی که هم میان‌وعده‌ای مقوی و سالم هستند و هم می‌توانیم آن‌ها را برای عزیزانمان کادو ببریم. در این مقاله می‌خواهیم با شکلات‌های دست ساز از اولین مراحل سفرشان همراه شویم و در مورد مقدمات و اصول آموزش شکلات دست ساز در خانه با هم گفتگو کنیم.

درست است که آماده کردن شکلات دست ساز دقت و حوصله‌ی زیادی لازم دارد، اما کسی نباید در این دنیا از مزه وصف‌ناپذیر این شکلات‌های خوشمزه و فوق‌العاده محروم باشد. هرچند درست کردن شکلات دست ساز خودش لذت فراوانی دارد اما اگر وقت آن را ندارید ما امکان خرید شکلات دست ساز با بهترین کیفیت و در تنوع بالا را برای شما فراهم کرده‌ایم. شما می‌توانید محصولات ما را از فروشگاه اینترنتی چوکوچاملی خرید کنید و خیلی زود میزبان شکلات‌های دست ساز محبوب خود باشید.

طرز تهیه شکلات دست ساز در خانه

طرز تهیه شکلات دست ساز در خانه

نکات کلی در مورد طرز تهیه شکلات دست ساز در خانه

سفر شکلات دست ساز از کجا شروع می‌شود و اگر بخواهیم شکلات دست ساز درست کنیم از کجا باید شروع کنیم؟ خودتان را برای آموزش شکلات دست ساز آماده کنید تا از ابتدایی‌ترین قدم ها با این پدیده‌های خوشمزه همراه شویم.

برای بررسی نکات اصلی در مورد طرز تهیه شکلات دست ساز در خانه می‌توانیم از انواع شکلات شروع کنیم.

انواع شکلات

انواع شکلات

برای درست کردن شیرینی‌جات برای مصارف خانگی به طور کلی از دو نوع شکلات استفاده می‌شود: 1. شکلات خالص، 2. شکلات کامپاند یا مرکب. قبل از هرچیز برای درست کردن شکلات نیاز دارید مواد اولیه را به خوبی بشناسید. در ادامه به ویژگی‌ها، انواع و موارد استفاده شکلات خالص و کامپاند خواهیم پرداخت.

1. شکلات خالص (شکلات واقعی)

شکلات خالص دارای بافت کرمی و لوکس و مزه‌ای قوی است.

استفاده صحیح از آن مشروط به این است که به درستی تمپر شود. (منظور از تمپر آب کردن شکلات با دمای مشخص و خنک کردن آن تا زمان رسیدن به دمای مناسب و فرم دهی و قالب دهی به آن است.)

شکلات خالص به اشکال زیر ارائه می‌شود:

 • شیرین نشده (بدون شکر که 85 تا 100 درصد مواد تشکیل دهنده آن دانه‌های کاکائو هستند)، تلخ و شیرین (دارای مقدار اندکی شکر)،
 • تلخ و شیرین (از 65 تا 80% دانه‌های کاکائو تشکیل شده)
 • نیمه شیرین (۳۵-۶۰٪ از دانه‌های کاکائو تشکیل شده)
 • شکلات شیری (10 تا 20% از دانه‌های کاکائو تشکیل شده و شکر و پودر شیر به آن اضافه شده است)
 • شکلات سفید (از 0% دانه‌های کاکائو تشکیل شده است. شکلات سفید در واقع شکلات نیست. علت این‌که به آن شکلات می‌گویند فقط استفاده از کره کاکائو به‌عنوان مواد تشکیل‌دهنده‌ی آن است. شکلات سفید دارای 20% کره کاکائو و 14% شیر جامد در ترکیبات خود است.)
انواع شکلات

انواع شکلات

ویژگی‌های شکلات واقعی

ویژگی‌های شکلات واقعی

شکلات خالص چه کاربردهایی دارد؟

از شکلات خالص می‌توانید برای تهیه موارد زیر استفاده کنید:

بمب شکلاتی (بمب هات چاکلت)

شکلات آرتیسان با ورقه‌های تزئینی

ترافل شکلاتی

فنجان شکلاتی پرشده با شکلات موس

انواع شکلات دست ساز خانگی

انواع شکلات دست ساز خانگی

2. شکلات کامپاند

شکلات مرکب یا کامپاند در قنادی‌ها، پوشش بستنی‌ها، بیسکوییت‌ها و … استفاده می‌شود. شکلات کامپاند شکلات واقعی نیست و در آن به‌جای شربت شکلات از پودر کاکائو و به‌جای کره کاکائو از روغن‌های گیاهی دیگر مثل نارگیل یا هسته خرما استفاده می‌شود. اشکالی ندارد اگر از شکلات کمپاند برای پخت کیک و شیرینی و دسر استفاده شود اما برای تهیه شکلات واقعی نتیجه باکیفیتی نخواهد داشت.

 • شکلات مرکب بدون زحمت و دردسر زیادی می‌تواند ذوب و آماده استفاده شود.
 • شکلات مرکب به اندازه شکلات خالص خامه‌ای و چرب نیست اما استفاده از آن اسان بوده و طعم خیلی دلپذیری دارد.
 • شکلات مرکب در رنگ‌های تیره، روشن، سفید و طعم‌هایی مانند کره بادام زمینی، نعناع و باترکاچ قابل تهیه است.
 • می‌توان آن را با رنگ‌های خوراکی رنگی کرد البته در انواع رنگ‌های مختلف نیز موجود است.
 • از شکلات خالص ارزان‌تر است.
شکلات های دست ساز خانگی خوشمزه

شکلات های دست ساز خانگی خوشمزه

شکلات کامپاند چه ویژگی‌هایی دارد؟

نقطه ذوب شکرات کامپاند از شکلات خالص بالاتر است. بنابراین مدت زمان بیش‌تری طول می‌کشد تا روی زبان شما ذوب شود. این نکته باعث می‌شود در دهان شما احساسی شبیه موم ایجاد کند. هرچند این‌طور نیست که در شکلات کامپاند موم به‌کار رفته باشد. بلکه چیزی که روی زبان خود احساس می‌کنید در واقع روغن هسته خرما است.

کره‌کاکائو با توجه به نقطه ذوب پایین‌تر به محض تماس با زبان به‌سرعت ذوب می‌شود. بنابراین هنگام قراردادن شکلات خالص روی زبان خود این احساس مومی را نخواهید داشت.

آموزش تهیه شکلات دست ساز

آموزش تهیه شکلات دست ساز

شکلات کامپاند در کجا استفاده می‌شود؟

از شکلات کامپاند برای تهیه موارد زیر می‌توانید استفاده کنید:

 • پاپ کورن شکلاتی سفید
 • انواع شکلات چوبی نقاشی شده
 • چوب‌شور شکلاتی
 • فنجان‌ شکلاتی با بستنی یا شیرینی
 • خرید و نحوه نگهداری شکلات

سلیقه‌ی هر شخص متفاوت است بنابراین شکلاتی را بخرید که با سلیقه‌ی شما متناسب باشد. شکلات خالص در گرما به سرعت آب می‌شود. آب نشدن شکلات در گرما نشان‌دهنده‌ی کیفیت پایین آن است.

شکلات خالص و کامپاند تا چه مدت قابل نگهداری هستند؟

شکلات را در جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. شکلات خالص حداقل 18 ماه پس از تاریخ تولید ماندگاری دارند و شکلات‌های کامپاند یا همان شکلات قنادی تا 12 ماه پس از تولید می‌تواند نگهداری شود.

شکلات دست ساز

شکلات دست ساز

پس از این‌که بسته شکلات را باز کردید برای نگهداری آن، حتما آن را کاملا ببندید یا آن را در یک ظرف کاملا دربسته قرار دهید. قرار دادن شکلات در فریزر پیشنهاد نمی‌شود.

نگه‌داری طولانی مدت شکلات خالص یا شکلات کامپاند در فریزر باعث می‌شود شکلات خیس و چسبناک شود و ممکن است لکه‌های سفید روی آن ایجاد شود.

اگر شکلات‌هایتان را در فریزر یا یخچال قرار می‌دهید آن‌ها را به‌خوبی بپیچید و در هنگامی‌که ذوب می‌شوند آن‌ها را بصورت بسته‌شده نگه‌دارید تا از غلظت بیش‌ازحد آن جلوگیری شود.

شکلات دست ساز

شکلات دست ساز

چگونه شکلات خالص و کامپاند را آب کنم؟

ابتدا شکلات خود را به قطعات کوچک و یک اندازه تقسیم کنید.

چگونه شکلات را خرد کنم؟

بهترین راه برای انجام این کار استفاده از یک چاقوی دندانه‌دار است. تیغه چاقو را روی لبه بلوک شکلاتی قرار دهید و با فشار روی چاقو شکلات را مقداری بتراشید. سپس این قسمت را خرد کنید.

از غذاساز یا خردکن هم می‌توانید برای خرد کردن شکلات خود استفاده کنید. تکه‌های کوچک شکلات را به ظرف غذاساز اضافه کنید و آنقدر هم بزنید تا قطعات به اندازه کافی خرد شوند.

همین‌طور می‌توانید با رنده غذاساز شکلات را رنده کنید.

شکلات دست ساز

شکلات دست ساز

چگونه شکلات خالص یا کامپاند را با قابلمه دوجداره آب کنم؟

یک لیوان آب را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم گرم کنید.

سپس یک کاسه را روی این قابلمه قرار دهید به نحوی که کاسه با آب تماسی نداشته باشد.

شکلات خردشده را در کاسه بریزید و آرام آرام هم بزنید تا آب شود.

شکلات باید به آرامی آب شود و این یک فرایند آهسته است. برای زودتر تمام شدن کار دما را زیادتر نکنید. ممکن است زیادتر کردن دما باعث سوختن شکلات شود.

به هیچ وجه اجازه ندهید هیچ مقداری از آب با شکلات تماس پیدا کند. در این صورت تنها گزینه شما اضافه کردن مایع بیش‌تر خواهد بود تا شکلات دوباره یکدست شود. از این شکلات رقیق شده برای تمپر یا غوطه ور کردن نمی‌توانید استفاده کنید چرا که هرگز به خوبی سفت نمی‌شود.

البته می‌توانید از آن به‌عنوان یک گاناش شکلاتی یا برای پخت شیرینی استفاده کنید.

چگونه شکلات خالص یا کامپاند را در مایکروویو آب کنم؟

تکه‌های خردشده‌ی شکلات را داخل ظرف مخصوص مایکروویو قرار دهید.

به مدت 30 ثانیه با قدرت بالا حرارت دهید. سپس کاسه را از مایکروویو خارج کنید و هم بزنید. شکلات شما در این مرحله آب شده به نظر نمی‌رسد اما اگر آن را هم نزنید ممکن است شکلات‌های وسط کاسه بسوزند.

دوباره این کار را تکرار کنید. کاسه را داخل مایکروویو قرار دهید تا 30 ثانیه حرارت ببیند و باز خارج کرده و هم بزنید. در این مرحله شکلات فقط در اطراف لبه‌ها کمی آب شده به نظر می‌رسد.

بعد از هم زدن برای بار سوم 30 ثانیه در مایکروویو قرار دهید و خارج کرده و هم بزنید. حالا شکلات شما شکل مایع‌تری به خود گرفته است اما تکه‌های جامد داخل آن دیده می‌شود.

شکلات دست ساز چه ویژگی‌هایی دارد؟

شکلات طرح دار

حالا باید ظرف را به مدت یک تا 2 دقیقه داخل مایکروویو قرار دهید. بعد از خارج کردن ظرف، شکلات را به شدت هم بزنید. اکنون حرارت شکلات ذوب شده در هنگام هم زدن تکه‌های باقیمانده را ذوب خواهد کرد.

اگر هنوز تکه‌های شکلاتی باقی مانده‌اند که آب نمی‌شوند هربار کاسه را به مدت 10 تا 15 ثانیه در مایکروویو قرار دهید، خارج کرده و هم بزنید تا تکه‌های شکلات کاملا آب شوند.

عجله نکنید چون شکلات به راحتی می‌سوزد. اگر شکلات سوخت باید آن را دور بیندازید و از ابتدا شروع کنید.

حجم شکلات و هم‌چنین قدرت مایکروویو می‌تواند روی این فرایند تاثیر بگذارد. بنابراین ممکن است مقادیری که گفته شد برای شما اندکی متفاوت باشد. بنابراین به آرامی و احتیاط پیش بروید تا شکلات شما نسوزد.

چگونه شکلات دست ساز در خانه درست کنم؟

چگونه شکلات دست ساز در خانه درست کنم؟

شکلات خالص را چگونه تمپر کنم؟

منظور از تمپر کردن همان ذوب کردن شکلات است. همان‌طور که قبل از این گفتیم برای تمپر و یا ذوب کردن شکلات خالص نیاز است شرایط خاصی در گرما دادن، سرد کردن و رساندن شکلات به دمای مناسب فرم دهی و قالب زنی رعایت شود.

شکلات خالص حاوی کره کاکائو است، بنابراین در صورت ذوب شدن کریستال‌های موجود در کره‌کاکائو ساختار خود را از دست می‌دهند. برای بازگرداندن حالت کریستالی شکلات باید آن را به دقت گرم و سرد کنید تا شکلات به درستی آماده شود.

هر شکلات حاوی کره کاکائو که از فروشگاه خریداری می‌کنید از قبل تمپر شده است اما اگر بیش از اندازه به آن گرما دهید ممکن است از حالت تمپر خارج شود.

شکلات دست ساز در خانه

شکلات دست ساز در خانه

تمپر کردن یعنی چه؟

به فرایند گرم کردن و سرد کردن شکلات خالص تمپر کردن می‌گویند. هدف از این کار این است که مطمئن شویم که کره کاکائو در شکلات در ساختار بلوری یکنواخت سفت می‌شود.

شکلاتی که خریداری می‌کنید تمپر شده است. وقتی شکلات را از حالت عادی خارج و ذوب می‌کنید تا با آن شکلات های خوشمزه درست کنید دوباره باید آن را به حالت عادی برگردانید.

آموزش درست کردن شکلات دست ساز در خانه

آموزش درست کردن شکلات دست ساز در خانه

شکلاتی که تمپر می‌شود ویژگی‌های زیر را دارد:

 • بافت نرمی دارد
 • صاف و براق است (مانند بمب‌های شکلات در تصویر زیر)
 • موقع شکستن صدای تق می‌دهد
شکلات تمپر شده صاف و براق است

شکلات تمپر شده صاف و براق است

شکلاتی که به درستی تمپر نشده است ویژگی‌های زیر را ممکن است داشته باشد:

 • ابری
 • خاکستری
 • چسبنده
 • نرم
انواع شکلات دست ساز خانگی

انواع شکلات دست ساز خانگی

برای تمپر کردن می‌توانید از مایکرویو استفاده کنید. شکلات‌های خرد شده را درون کاسه‌ی مخصوص مایکرویو قرار داده و به مدت 10 تا 30 ثانیه حرارت دهید. سپس بیرون آورده و آن را هم بزنید. این کار را تکرار کنید تا شکلات به حالت مایع درآید.

هنگام استفاده از این روش تمپر، باید بسیار مراقب باشید که شکلات شما خیلی داغ نشود. شما می خواهید شکلات ذوب شده بین:

برای شکلات تیره: 88 درجه فارنهایت تا 91 درجه فارنهایت (31 تا 32 درجه سانتیگراد)

برای شکلات شیری: 86 درجه فارنهایت – 88 درجه (30 درجه سانتیگراد تا 31 درجه سانتیگراد)

برای شکلات سفید: 84 درجه فارنهایت – 86 درجه (29 درجه سانتیگراد تا 30 درجه سانتیگراد)

توجه داشته باشید که این دماها بسته به مارک شکلات می‌توانند اندکی متفاوت باشند.

اگر دمای شکلات شما بالاتر از این اعداد رفته و هنوز تکه‌های شکلات در ظرف باقی مانده است، به هم زدن ادامه دهید و اجازه دهید شکلات ذوب شود. بعد از ذوب شدن تمام شکلات ها دما را بررسی کنید. اگر در محدوده های ذکر شده در بالا باشد، شکلات شما باید تمپر شده باشد.

اگر دمای شکلات ذوب شده بالاتر از حد مجاز است، باید از روش دیگری برای تمپر کردن شکلات استفاده کنید.

شکلات دست ساز خانگی

شکلات دست ساز خانگی

از کجا بفهمم شکلات تمپر شده است؟

شکلات را تست کنید. یک کاردک فلزی، قاشق یا چاقو را در ظرف شکلات فرو ببرید. آن را تکان دهید تا شکلات اضافی گرفته شود. آن را در دمای اتاق بگذارید. بعد از 3 تا 5 دقیقه شکلات باید سفت شده و براق به نظر برسد.

روش دیگر این است که مقداری شکلات را روی یک تکه کاغذ روغنی بمالید و اجازه دهید 3 تا 5 دقیقه در هوای اتاق خشک شود. باید به راحتی از کاغذ جدا شود و به تردی شکسته شود.

وقتی برای تست شکلات منتظر هستید هم‌زمان کاسه شکلات را هم هم بزنید تا سطح آن خنک نشود.

اگر بعد از تست دیدید دمای شکلات برای فرم دهی پایین آمده، حدود 5 ثانیه آن را در مایکرویو گرم کنید سپس آن را بردارید، هم بزنید و حرارت آن را بررسی کنید.

حالا وقت آن رسیده تا قالب‌های خود را با شکلات پر کنید.

پر کردن قالب با شکلات

پر کردن قالب با شکلات

آیا می‌توان شکلات خالص را تمپر نشده استفاده کرد؟

خیر، حتما مرحله تمپر کردن شکلات را انجام دهید. شکلاتی که به درستی تمپر نشده نرم، رگه‌دار، لکه‌دار یا حتی گچی خواهد شد که در عکس زیر مشخص است. بعلاوه شکلاتی که به درستی تمپر نشده باشد سفت نمی‌شود و به درستی از قالب جدا نمی‌شود.

آیا استفاده از شکلات تمپر نشده ممکن است؟

آیا استفاده از شکلات تمپر نشده ممکن است؟

تهیه قالب مناسب

علاوه بر جنس مواد مصرفی در شکلات دست‌ساز قالب آن هم مهم است. قالب زیبا و باکیفیت می‌تواند زحمات شما را در بهترین شکل نمایش دهد. اگر قالب هنگام گذاشتن در فر یا خارج کردن از فریزر دچار تغییرات کیفی و کمی شود ممکن است برای تهیه شکلات شما را به دردسر بیندازد.

قالب سیلیکونی برای تحمل دمای بالای فر و دمای پایین فریزر بهترین گزینه است. انواع قالب‌های سیلیکونی در بازار وجود دارند که البته کیفیت آن‌ها هم ممکن است متفاوت باشد.

قالب شکلات دست ساز خانگی

قالب شکلات دست ساز خانگی

قالب شکلات دست ساز خانگی

قالب شکلات دست ساز خانگی

اگر سطح داخل قالب‌های سیلیکونی را قبل از قالب‌گیری شکلات خوب روغن‌مالی کنید در مرحله آخر شکلات‌ها خیلی راحت از قالب خارج خواهند شد.

در خرید قالب‌های سیلیکونی باید در نظر داشته باشید که قالب سیلیکونی نرم و منعطف باشد که هنگام خارج کردن شکلات‌ها نشکند. این قالب‌ها باید آنتی باکتریال باشند تا در دمای بالا در فر مواد شیمیایی را در شکلات وارد نکنند.

آموزش نکات مهم تهیه شکلات دست ساز خانگی

آموزش نکات مهم تهیه شکلات دست ساز خانگی

آموزش درست کردن شکلات دست ساز در خانه

حالا که همه نکات کلی در مورد تهیه شکلات دست ساز خوشمزه را می‌دانید وقتش است که دست‌به‌کار شوید.

اگر دنبال تهیه شکلات دست‌ساز جدید هستید و یا دستور تهیه آن را نمی‌دانید جای نگرانی نیست. ما در چوکوچاملی آموزش درست کردن شکلات دست ساز خانگی را برای شما در مقالات بسیار زیادی تدارک دیده‌ایم و ترفند‌های مختلف را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم. بیایید همین‌جا نگاهی کوتاه به دستور تهیه بعضی از آن‌ها بیندازیم.

1. شکلات دست ساز ترافل پسته‌ای با روکش شکلاتی

مواد لازم:

۱ قوطی شیر عسل

۱ قاشق غذاخوری کره

پودر پسته ۳۰ گرم

رنگ خوراکی

۱۰۰ گرم شکلات تخته ای تلخ

برای آموزش شکلات دست ساز ترافل پسته‌ای با روکش شکلاتی و روش تهیه آن این مقاله را مطالعه کنید.

روش درست کردن ترافل دست ساز پسته ای با روکش شکلاتی

2. ترافل بیسکوییت شکلاتی

مواد لازم

بیسکویت شکلاتی ۵۰۰ گرم

شیرعسل ۳۸۰ گرم

کره ۵۰ گرم

توپ های شکلاتی

برای آموزش شکلات دست ساز ترافل بیسکوییت شکلاتی و روش تهیه آن این مقاله را مطالعه کنید.

طرز تهیه دسر ترافل دست ساز بیسکوییت شکلاتی

3. بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی

مواد لازم

شربت

۴۰۰ گرم چای

۱۵۰ گرم شکر

۱۰۰ گرم گالنگال

۴ عدد علف لیمو

۱۲ گرم پکتین

۲۰ گرم شکر

آموزش شکلات دست ساز

آموزش شکلات دست ساز

گاناش

۶ نارنگی برای ۲۳۰ گرم آب میوه

۱ غلاف وانیل

۲۴۰ گرم شکلات سفید

شکلات سفید ترد

۱۲۰ گرم شکلات سفید

۵۰ گرم کورن فلکس

کره کاکائو

کره

پودر یا اسپری طلا

شکلات تلخ

برای آموزش بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی و روش تهیه آن این مقاله را مطالعه کنید.

آموزش شکلات دست ساز آموزش بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی

4. ماکارون رزبری

مواد لازم:

ماکارون

۱۵۰ گرم بادام آسیاب شده

۱۵۰ گرم پودر قند

۴ گرم پودر تمشک

۵۵ گرم سفیده تخم مرغ

کمی پودر رنگ خوراکی قرمز

۵۵ گرم سفیده تخم مرغ

کمی نمک

۱۵۰ گرم شکر گرانول

۳۸ میلی لیتر آب

کرم

۱۵۰ گرم تمشک تازه یا منجمد

۳۰ گرم شکر

۸۰ گرم خامه فرم گرفته

۲۳۰ گرم شکلات سفید

۴ گرم پودر تمشک

رنگ خوراکی

برای آموزش شکلات دست ساز ماکارون رزبری و روش تهیه آن این مقاله را مطالعه کنید.

آموزش شکلات دست ساز آموزش بن بن شکلات تلخ با گاناش نارنگی

آموزش شکلات دست ساز خانگی

آموزش شکلات دست ساز خانگی

خرید شکلات دست ساز

اگر وقت یا حوصله تهیه شکلات دست ساز در خانه را ندارید قید این شکلات‌های سالم، خوشمزه و بی‌نظیر را نزنید! به صفحه خرید شکلات دست ساز چوکوچاملی رفته و شکلات محبوب خود را انتخاب کنید. شکلات‌های دست‌ساز و خوشمزه شما چند روز بعد میهمان خانه شما خواهند بود.

این شکلات‌ها در بسته‌بندی‌های شکیل ارائه می‌شوند. بنابراین با خرید شکلات دست ساز می‌توانید هدیه‌ای سالم و به یاد ماندنی به عزیزانتان بدهید.

خرید شکلات دست ساز از چوکوچاملی

شما طرفدار کدام نوع شکلات دست‌ساز هستید؟ شکلات ترافل؟ بن بن؟ دراژه؟ ولکانو یا کراستیلنت؟ حتما نظر خودتان را در قسمت کامنت‌ها با ما و بقیه شکلات‌دوستان در میان بگذارید.

سؤالات متداول:

عطر شکلات خیلی مهم است. شکلات نامرغوب بوی خوبی نمی‌دهد. ترد بودن شکلات را در نظر بگیرید. شکلات مرغوب باید براق باشد و مزه‌ی خوبی بدهد. سعی کنید از کارخانه‌های دارای مجوز تولید شکلات دست‌ساز، شکلات تهیه کنید.

دارای آنتی اکسیدان هستند، شکر و چربی کمتری دارند، از مواد ارگانیک و طبیعی در تولید آن استفاده می‌شود، باعث بهبود خلق و خو و عملکرد مغز می‌شود.

بله. به دلیل اینکه مواد اولیه شکلات دست‌ساز گران‌تر است و زمان بیشتری برای تولید می‌خواهد.

منابع بیشتر:

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.